Україна — на передовій жіночого мусульманського активізму, — муфтій ДУМУ «Умма»

18.04.2018
Оцініть статтю: 
(568 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У Міжнародному жіночому форумі, ініційованому Лігою мусульманок України та громадською організацією «Мар’ям», взяло участь більше двохсот найактивніших мусульманок з усіх куточків країни та з-поза її меж.

Після слів молитви до учасниць з привітальним словом звернувся муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, який підкреслив суттєвий внесок жінок у відродження мусульманської умми України, їх визначну роль у вихованні майбутніх поколінь та віддав належне їхній громадянській активності. Пізніше Саід-хазрат поділився своїми враженнями від форуму:

— Жінки представляли свої волонтерські проекти, громадські ініціативи, правозахисні та доброчинні рухи, розповідали про досвід праці в усіх сферах професійного життя. Від «КримSOS» до Волонтерського руху «Мар’ям», від Ліги мусульманок України до «Кримської родини», від «Агентства «Кримські новини» до «Ехо-медіа», від захисту Батьківщини до зборів коштів дітям кримських політв’язнів. Іноземні гості були здивовані потужними і соціально-значимими проектами українських мусульманок. Я переконався, що Україна — на передовій жіночого мусульманського активізму. І якщо, наприклад, в Туреччині багато жіночих суспільно-важливих проектів відбуваються під патронатом президента і першої леді і фінансуються з бюджетів, то в нас все на власному ентузіазмі та власних пожертвах, — відзначив муфтій.

Форум зацікавив не тільки послідовниць Ісламу, гостями та учасницями стали й жінки інших віровизнань. Навіть християнки перед Великоднем знайшли кілька годин і долучилися до заходу. Зібралися не самі киянки, а жінки з різних куточків України та з-за кордону: Туреччини, Кувейту, Молдови, Південної Кореї, були присутніми навіть уродженки Росії з деяких національних республік з переважною кількістю мусульман серед місцевого населення

Серед спікерів — народний депутат України Ольга Богомолець, представниця Добродійної організації розвитку та допомоги Qawafil Сінан Ахмад та координаторка міжнародної організації IHH Humanitarian Relief Foundation Налан Дал, голова Ліги мусульманок Молдови Наталія Ткаченко, представниця південнокорейської міжнародної миротворчої організації HWPL Ольга Хан.

Темами форуму були роль жінок у суспільстві, медіа, правозахисна діяльність, волонтерство, а також проблеми професійної, творчої самореалізації.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.