Муміне Салієва — лавреатка Волонтерської премії

Муміне Салієва — лавреатка Волонтерської премії
Мумінє Салієва стала лавреаткою Волонтерської премії від ініціативи «Євромайдан SOS»
01.12.2021
Оцініть статтю: 
(80 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Правозахисниця та координаторка проєкту «Кримське дитинство» Мумінє Салієва стала лавреаткою Волонтерської премії від ініціативи «Євромайдан SOS».

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила правозахисниця, голова правління «Центру громадянських свобод» Олександра Матвійчук. За її словами, коли чоловіка Мумінє Салієвої, Сейрана, окупаційна російська влада засудила до 16 років колонії за сфабрикованою справою, Муміне створила ініціативу «Кримське дитинство», взявши під опіку всіх дітей політв’язнів в Криму.

«Кримське дитинство» опікується близько 200 дітьми, що ростуть без батьків,  безпідставно переслідуваних за політичними мотивами. Щонайменше кожна друга дитина пережила травму брутального арешту, що відбувся в них на очах — і це лишиться в пам’яті на все життя. Також, за словами Матвійчук, нині в тяжкому стресовому стані — близько 30 дітей:

«Діти стають вимушеними учасниками судових процесів, що проходять за сотні кілометрів від дому, в Ростові-на-Дону Вони їздять туди зі своїми матерями, сподіваючись, що суддя дозволить їм побачити батька хоча б на кілька хвилин за ґратами в залі судового засідання».

Після арешту чоловіків на дружин лягає потрійне навантаження, адже їм доводиться знаходити сили та гроші, щоб самотужки годувати дітей, давати їм освіту й надію на те, що батько скоро повернеться додому. Ініціатива «Кримське дитинство» збирає кошти на допомогу таким родинам, щоб закрити хоча б  їхні базові матеріальні потреби.

Муміне Салієва — головна координаторка цієї ініціативи та працює понад людські можливості вже кілька років. Вона активно виступає на заходах міжнародних організацій (ПАРЄ, ОБСЄ, ООН), щоб донести до міжнародної спільноти правду про ситуацію в окупованому Криму, пише статті та репортажі.

«Якось я запитала її, — згадує Олександра Матвійчук, — як вона це витримує, і тоді Муміне зізналася, що „ми втомилися від своєї втоми“, але треба продовжувати роботу. Ви тільки уявіть, ми говоримо про ситуацію, коли ні міжнародні організації, ні правозахисні чи гуманітарні структури не можуть допомогти дітям політв’язнів в окупованому Криму, і все одно понад 200 дітей, які втратили батьків через репресії, не були покинути напризволяще. Ніхто не знає скільки триватиме окупація, тож внесок Муміне Салієвої складно переоцінити».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.