Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Готуємось до конкурсу читців Корану

Готуємось до конкурсу читців Корану

Готуємось до конкурсу читців Корану

Існування хранителів — охоронців ісламської спадщини й першоджерел, здатних безпомилково, не пропускаючи під час відтворення жодного не те що слова, а хуруфа й хараката, надзвичайно важливе: це гарантія того, що за будь-яких умов, навіть за відсутності паперових, електронних чи інших носіїв інформації, поки житимуть хафіз аль кур’ан слово послання житиме серед людської спільноти. Пророк Мухаммад (мир йому!) сказав: «Найкращий з вас той, хто вивчає Коран і навчає йому інших».

Тому не дивно, що Духовне управління мусульман України «Умма» та Громадська спілка «Всеукраїнська асоціація «Альраід» не лише забезпечують можливість для всіх охочих вивчати священні тексти Послання й мову, якою вони були зіслані, а вже традиційно щороку організовують та проводять конкурси читців Корану. Учасники з різних міст країни, різних національностей, які проживають на території України, мають можливість проявити свої таланти і здібності, беручи участь в цьому конкурсі.

Цього року змагання проводитиметься 4–5 листопада в Ісламському культурному центрі Києва (вул. Дегтярівська, 25а), початок об 11:00. У конкурсі можуть взяти участь громадяни України, особи, що мають посвідку на проживання в нашій країні, а також громадяни пострадянських країн.

Як йдеться у повідомленні на сайті Альраід, учасники змагатимуться у групах за рівнями складності: весь Коран (30 джузів), 15 джузів, 10 джузів, 5 джузів і 2 джузи. Єдиний критерій поділу — рівень знань без урахування віку, статі та рівня рідної мови конкурсанта. Оцінюватиметься як знання коранічного тексту, так і відповідність декламації правилам таджвіда. Переможці отримають грошові призи.

Довідки за телефоном: +38 (093) 508-53-25 (Ісмаїл Кади);
додаткова інформація — на сторінці www.facebook.com/islam.kiev.

Подібні заходи організуються не для того, аби потішити чиєсь марнославство, а щоб викликати інтерес до Корану, укріпити знання, зміцнити духовність і, зрозуміло, щоб не переривати традицію хафізів, що передають священні тексти з уст в уста.

Хоча конкурси знавців Корану містять елемент змагальності (на те й конкурс!), але щоразу доводилося чути і від учасників, і від уболівальників, що людина, яка вчить Коран, вже серед переможців, бо участь у цьому конкурсі — діяння заради Всевишнього Аллаха, а не заради того, щоб отримати якийсь приз чи подарунок: «Кожного з нас рано чи пізно чекає набагато суворіший конкурс, коли ми постанемо перед Всевишнім — і ми повинні бути готові до цієї зустрічі кожну мить свого життя!».

21.09.2017
Теги: 
Коран
конкурс
конкурс хафізів
аяти
таджвід
ДУМУ «Умма»
Альраід

Книги

  • Загальне уявлення про Іслам
    Загальне уявлення про Іслам
  •  Енциклопедичний словник
    Іслам: Енциклопедичний словник
  • Коран. Переклад смислів українською мовою
    Коран. Переклад смислів українською мовою
  •  видатний львів'янин та ісламський діяч «Випереджаючи свій час»
    Мухаммад Асад: видатний ісламський діяч. «Випереджаючи свій час»
  •  Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
    Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
  • Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
    Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  • Іджтіхад та оновлення. Саїд Шаббар
    Іджтіхад та оновлення
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/gotuyemos-do-konkursu-chytciv-koranu