Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Новий навчальний рік стартував у «Кримській родині»

Новий навчальний рік стартував у «Кримській родині»

Новий навчальний рік стартував у «Кримській родині»
Новий навчальний рік стартував у «Кримській родині»
Новий навчальний рік стартував у «Кримській родині»
Новий навчальний рік стартував у «Кримській родині»
Новий навчальний рік стартував у «Кримській родині»
Новий навчальний рік стартував у «Кримській родині»
05.10.2017

Зі святкового концерту розпочався новий навчальний рік у кримськотатарському культурно-освітньому центрі «Кримська родина». Кожна дитина якщо навіть не повністю була вбрана в національний кримськотатарський одяг, то мала якийсь аксесуар, якусь деталь, що свідчить про те, що вони будь-що прагнуть зберегти культуру та традиції своїх батьків.

Власне, саме з метою збереження культурної, традиційної та мовної самобутності корінного народу Криму в 2014 році й було створено цей центр, де більш як сім десятків дітей з кримськотатарських родин можуть спілкуватися, вдосконалювати володіння рідною мовою, вивчати пісні й танці свого народу.

Захід розпочався з виконання кримськотатарського гімну «Я присягнувся!» й державного українського «Ще не вмерла України ні слава, ні воля», а також спільної молитви.

Відсвяткувати разом з дітлахами початок нового навчального року в «Кримській родині» прийшли лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров, члени дипломатичного корпусу, представники ТIKA, інші відомі люди.

На урочистостях побував і муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, який відзначив, що «Кримська родина» є «острівцем кримської культури» в Києві:

— Малеча тут вивчає мову, пісні, фолькльор, вірші, танці та багато інших національних традицій. Діти надзвичайно талановиті, працьовиті, старанні. Вони своїми виступами прикрашають будь-яке свято, будь-який захід. Діти переважно з тих родин, чиїм батькам небезпечно повертатись до Криму.

Айдер Рустамов, муфтій новоствореного на материковій частині України Духовного управління мусульман Криму після молитви побажав усім кримським татарам якнайскорішого повернення на Батьківщину.

Розділили радість з присутніми й відомі діячі культури — уславлена кримськотатарська співачка Джамала й видатний режисер і актор Ахтем Сеітаблаєв, на думку якого, «Кримська родина» за три роки свого існування зробила величезний внесок в об’єднання та розвиток дітей переселенців з Криму, що є надзвичайно важливо:

— Для того, щоб вони не забували, звідки вони, не забували свою мову, свою віру, що вони є громадянами України, — підкреслив актор.

З моменту заснування центру його вихованці вже встигли взяти участь у численних громадських заходах та акціях як співаки, читці й танцюристи. А цього року талантами маленьких виконавців насолоджувалися глядачі й учасники міжнародних фестивалів у Туреччині та Франції.

Зауважимо, що кримськотатарський культурно-освітній центр «Кримська родина» не має свого власного приміщення, і зараз всі заняття й репетиції проходять в стінах столичної школи № 165.

 

Теги: 
Саід Ісмагілов
кримські татари
Ахтем Сейтаблаєв
вимушені переселенці
Айдер Рустамов
Кримська родина
Мустафа Джемілєв
Рефат Чубаров
ТIKA

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/novyy-navchalnyy-rik-startuvav-u-krymskiy-rodyni