Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у світі > Пам’ятник видатним ісламським мислителям встановлено перед будівлею ООН у Відні

Пам’ятник видатним ісламським мислителям встановлено перед будівлею ООН у Відні

Пам’ятник видатним ісламським мислителям встановлено перед будівлею ООН у Відні
23.10.2018

Перед будівлею ООН у Відні встановлено пам’ятник чотирьом великим вченим-представникам Сходу. Це Абу Алі Ібн Сіна (Авіценна), Омар Хайям, Абу Рейхан аль-Біруні і Закарія ар-Разі.

Зауважимо, що увічнена пам’ять лише одних із безлічі ісламських вчених і мислителів, які здійснили неоціненний вплив на розвиток наук, філософії, культури і мистецтв, проте в їх особі висловлена ​​вдячність світової спільноти вкладу ісламського світу у вдосконалення цивілізації.

Ібн Сіна, якого Європа та Америка знають під ім’ям Авіценна — середньовічний перський учений, філософ і лікар, представник східного арістотелізму. Був придворним лікарем саманідських емірів і дайлемітських султанів, деякий час був візиром у Хамадані. Всього написав понад 450 праць у 29 галузях науки, з яких до нас дійшли тільки 274. Найвідоміший і найвпливовіший філософ-вчений середньовічного ісламського світу.

Коли питаєш європейця про те, хто такий Омар Хайям, найчастіше звучить відповідь: великий поет. Однак Омар Хайям Нішапурі — передусім видатний математик, астроном, філософ і потім вже поет, автор циклу філософських рубаї. Здійснив внесок в алгебру побудовою класифікації кубічних рівнянь та їх рішенням за допомогою конічних перетинів. Омар Хайям також відомий створенням найточнішого з нині використовуваних календарів. Його учнями були такі вчені, як Музаффар аль-Асфізарі і Абдуррахман аль-Хазіні.

Абу Рейхан Мухаммед ібн Ахмед аль-Біруні — середньовічний перський вчений-енциклопедист і мислитель, автор численних капітальних праць з історії, географії, філології, астрономії, математики, механіки, геодезії, мінералогії, фармакології, геології та ін. Біруні знався на майже всіх науках свого часу. Перелік робіт, укладений його учнями, склав 60 сторінок дрібним шрифтом. Свої наукові праці писав арабською та перською мовами.

Абу Бакр Мухаммад ібн Закарія ар-Разі — перський учений-енциклопедист, лікар, алхімік і філософ. Багато його творів в подальшому були перекладені латинською мовою та отримали широку популярність і визнання серед західноєвропейських лікарів та алхіміків. В Європі відомий під латинізованими іменами Разес і Абубатер. Прославився як вельми майстерний лікар, керував клінікою в Реї, потім в Багдаді. Ар-Разі був добре знайомий з античною наукою, медициною і філософією, він залишив праці з філософії, етики, теології, логіки, медицини, астрономії, фізики та алхімії — всього 184 твори, з яких до нас дійшов 61.

 

Теги: 
ООН
Відень
пам’ятник ісламським вченим
ісламські мислителі
Ібн Сіна
Авіценна
Омар Хайям
Абу Рейхан аль-Біруні
Закарія ар-Разі
внесок у розвиток світу
ісламський світ
Музаффар аль-Асфізарі
Біруні
видатні мусульмани

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-sviti/pamyatnyk-vydatnym-islamskym-myslytelyam-vstanovleno-pered-budivleyu-oon-u-vidni