Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > ІКЦ «Аль-Манар» подарував Харківській академії культури свято з нагоди Всесвітнього дня арабської мови

ІКЦ «Аль-Манар» подарував Харківській академії культури свято з нагоди Всесвітнього дня арабської мови

 18.12.2019, активісти ІКЦ «Аль-Манар» у Харківській держакадемії культури, захід з нагоди Міжнародного дня арабської мови
 18.12.2019, активісти ІКЦ «Аль-Манар» у Харківській держакадемії культури, захід з нагоди Міжнародного дня арабської мови
 18.12.2019, активісти ІКЦ «Аль-Манар» у Харківській держакадемії культури, захід з нагоди Міжнародного дня арабської мови
22.12.2019

18 грудня 2019 року жителі планети Земля відзначили Всесвітній день арабської мови.

Він святкується щорічно, починаючи з 2012 року. У цей же день відзначається і День арабської мови в ООН.

Така увага до арабської — не дивує, адже кількість носіїв арабської мови і її варіантів становить близько 240 мільйонів (рідна мова), і ще для близько 50 мільйонів осіб арабська є другою мовою.

Класична арабська — мова Корану — використовують з релігійною метою прихильники ісламу у всьому світі. А це, на хвилиночку, 1 мільярд 570 мільйонів осіб!

В Україні також зростає інтерес і до арабської мови, і до багатої культури країн арабського світу, що пояснюється багатьма причинами.

Це й усвідомлення геополітичної й економічної ролі цих держав, і необхідність налагоджувати ділові контакти у різних сферах — від освіти і науки (у ВНЗ нашої країни навчається велика кількість арабомовних студентів, а українці з кожним роком мають можливість здобувати освіту, зокрема релігійну, у країнах арабського світу), і спільні бізнес проекти, торгівля, туризм тощо.

Тому і Всесвітній день арабської мови не залишився непоміченою датою календаря — у багатьох містах України провели заходи, приурочені до цього дня.

Так, Ісламський культурний центр «Аль-Манар» м.Харкова на прохання і запрошення Харківської академії культури 18 грудня організував захід з нагоди цієї дати.

У рамках заходу, крім загальної лекції про місце і роль арабської мови в історії людства, на декількох локаціях було проведено майстер-класи, під час яких усі охочі могли освоїти ази арабської каліграфії, випробувати свої здібності до вивчення мови (локація «Арабська за 5 хвилин »), а також взяти участь у конкурсі, переможцем якого став той, кому вдалося запам'ятати найбільше арабських слів.

Локація «Історія арабської мови» дарувала можливість проникнути до витоків арабської мови, більш детально  ознайомитися з історією її формування, поширення, особливостями риторики і впливу не тільки на культуру народів-носіїв, а й на культуру людської цивілізації.

Уже традиційно на заходах, присвячених культурі народів арабомовних країн, увагу відвідувачів привертають майстер-класи з розпису тіла хною (до речі, ця традиція дійсно найбільш поширена в арабських країнах, але прикрашають себе таким чином і в Індії, і в Північній Африці, і в Малайзії, Індонезії). І цей вечір не був винятком: вишукані візерунки мехенді, нанесені майстринями, прикрасили долоні багатьох студенток і викладачок.

І, звичайно ж, присутні мали змогу насолодитися смаком й ароматом справжньої арабської кави, а також поласувати традиційними арабськими солодощами.

Ісламський культурний центр «Аль-Манар» подарував бібліотеці університету добірку книг, а університет вручив подарунки представникам ІКЦ.

День арабської мови в ООН (араб. اليوم العالمي للغة العربية) відзначається щорічно 18 грудня. Свято заснував Департамент громадської інформації ООН у 2010 році «для святкування багатомовності і культурного розмаїття, а також для сприяння рівноправному використанню всіх шести офіційних мов у всій Організації».

У 2012 році за пропозицією Марокко, Саудівської Аравії і Лівії 190-ю сесією Виконавчого ради ЮНЕСКО цей день був затверджений як Всесвітній день арабської мови.

Вибір дати зроблений не випадково, адже саме в цей день — 18 грудня — у 1973 році було ухвалено рішення про включення арабської мови до переліку офіційних і робочих мов Генеральної Асамблеї ООН і її головних комітетів.

 

Теги: 
Всесвітній день арабської мови
День арабської мови
ІКЦ «Аль-Манар»
мусульмани Харкова

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/ikc-al-manar-podaruvav-harkivskiy-akademiyi-kultury-svyato-z-nagody-vsesvitnogo