Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Серед 17-х фільмів конкурсної програми DOCU/КОРОТКО Міжнародного фестивалю Docudays UA — дві українські та дві близькосхідні стрічки

Серед 17-х фільмів конкурсної програми DOCU/КОРОТКО Міжнародного фестивалю Docudays UA — дві українські та дві близькосхідні стрічки

 Кадр із фільму «Асак» іранського режисера Магді Заманпура К’ясарі
 Кадр із фільму «Син вулиць», Мохаммед аль-Муґанні (Палестина)
: Кадр із фільму «Територія пустих вікон», режисер Зоя Лактіонова
 Кадр із фільму «Стежками київських пляжів», режисер Роман Прокопчук.
04.03.2021

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається щороку в останній тиждень березня в Києві. Цього року Docudays UA триватиме від 26 березня до 4 квітня. Фільми, що ввійшли до програми, можна буде подивитися в Києві, в кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) та/або в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE. Фестиваль не політичний і не комерційний, участь в ньому беруть фільми креативної документалістики, що за допомогою виразних художніх засобів розкривають етичні та правові проблеми. 

Конкурсна програма складається з трьох секцій: DOCU/СВІТ — міжнародний конкурс повнометражних і середньометражних стрічок (понад 30 хв), DOCU/КОРОТКО — міжнародний конкурс короткометражних стрічок (до 30 хв), DOCU/УКРАЇНА — національний конкурс фільмів різної тривалости, створених в Україні чи спільно з Україною. Також у ньому можуть брати участь фільми, створені українськими режисерами та виробниками з інших країн.

Фестиваль вручає спеціальний приз переможцеві серед фільмів, номінованих на нагороду RIGHTS NOW!

Організатори — ГО «Докудейз», Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв, Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я» — вже оголосили, що цього року в міжнародному конкурсі «короткого метру» змагатимуться 17 фільмів, серед них — дві українські стрічки.

Програмна координаторка Дар’я Бассель ділиться враженнями про фільми з програми:

«Географія фільмів із програми — від України до Канади, від Бразилії до Ірану, від Угорщини до Ізраїлю. 17 різних історій, від документальної анімації до есеїстичної сповіді, що осмислюють наш світ у всіх його прекрасних і сумних проявах. 17 миттєвостей, що цієї весни нагадають вам про абсурдність, любов, біль і соціальну нерівність цього світу. А також про те, що вихід є, доки ми не втрачаємо надії. Усі стрічки ми покажемо в Україні вперше, а для деяких на Docudays UA буде світова прем’єра».

До конкурсної програми ввійшли й фільми з Близького Сходу: 

  • «Асак» — найкращий фільм Міжнародного фестивалю документального кіно «Золотий шафран» (2019). Режисер — Магді Заманпур К’ясарі (Іран). Сюжет: 80-річний незрячий чоловік із півдня Ірану має дар оповідати сни. Він вибирає каміння з серця гір, пробуючи його на дотик і на смак. За допомоги простих інструментів і ручної пилки, без жодних сучасних приладів, він робить традиційні глечики для односельців.
  • «Син вулиць» — фільм режисера Мохаммеда аль-Муґанні (Палестина). Він також є оператором і монтажером. Сюжет: родина 13-річного Ходора намагається зробити посвідчення, що доведе його існування й надасть право на освіту, доступ до медицини та пересування за межами табору палестинських біженців Шатіла в ліванському Бейруті. У процесі відкриються багато давніх сімейних таємниць.

Серед фільмів конкурсної програми — дві українські стрічки: «Територія пустих вікон» режисерки Зої Лактіонової та «Стежками київських пляжів» режисера Романа Прокопчука.

З повним списком конкурсних фільмів можна ознайомитися за посиланням. 

Після фестивалю Docudays UA презентує найкращі фільми в регіонах України — у рамках «Мандрівного фестивалю» в жовтні-грудні 2021 року.

Як зазначають організатори, мета фестивалю — сприяти дотриманню та захисту прав людини, основоположних свобод, утверджувати розуміння людської гідности як найвищої цінности, підвищувати рівень громадянської активности в Україні, сприяти розвитку документального кіно.

 

Теги: 
міжнародний фестиваль
Міжнародний фестиваль фільмів
Міжнародний фестиваль документального кіно

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/sered-17-h-filmiv-konkursnoyi-programy-docukorotko-mizhnarodnogo-festyvalyu