Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > В’ячеслав Горшков: «Коли жінки-мусульманки проводять Міжнародний жіночий форум — це ламає певні стереотипи»

В’ячеслав Горшков: «Коли жінки-мусульманки проводять Міжнародний жіночий форум — це ламає певні стереотипи»

 «Коли жінки-мусульманки проводять Міжнародний жіночий форум — це ламає певні стереотипи»
 «Коли жінки-мусульманки проводять Міжнародний жіночий форум — це ламає певні стереотипи»
 «Коли жінки-мусульманки проводять Міжнародний жіночий форум — це ламає певні стереотипи»
 «Коли жінки-мусульманки проводять Міжнародний жіночий форум — це ламає певні стереотипи»
04.11.2021

У скликаному Лігою мусульманок України Міжнародному жіночому форумі «Гармонія і розвиток» узяли участь представники держави. Це головні спеціалісти відділу співпраці з релігійними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) В’ячеслав Горшков і Вікторія Кочубей.

За словами пана Горшкова, такий форум, навіть у складних умовах карантинних обмежень, дуже актуальний:

— Роль жінок у суспільстві підвищується, і суспільство починає усвідомлювати, що жінки справді гідні займати серйозні посади й в органах державної влади, і місцевого самоврядування, і взагалі, що жінки — це не люди другого сорту. На жаль, у XXI столітті доводиться про це нагадувати. Але значення саме цього форуму ще важливіше через те, що його організатор — Ліга мусульманок України. Чому цей момент важливий? Бо саме релігіям закидають, що вони пригнічують жінок, і коли відбуваються такі форуми — це ламає певні стереотипи, руйнує упередження. І це серйозна заявка про те, що релігії готові робити сучасні важливі й актуальні пропозиції, пропонувати розв’язання важливих питань.

На його думку, це також має заохочувати суспільство до більшої уваги до релігійних спільнот, бо досі існує розмежування: релігійні спільноти окремо, світські люди — окремо, державні структури — окремо, й нема повноцінного тристороннього діалогу:

— І важливо, щоб про них знали якомога більше людей, бо ми дотепер перебуваємо в полоні старих стереотипів, коли одна спільнота про іншу думає категоріями середньовіччя. Це абсолютно не сприяє діалогу, розвитку нормальних дружніх стосунків, бо кожна спільнота сприймає іншу як конкурента <…> А тут, на цьому форумі, саме демонстрація відкритости, конструктиву, позитиву.

На думку Вікторії Кочубей, такі заходи допомагають не тільки по-хорошому заразитися енергією та позитивом активних співгромадянок, надихнутися, а й повертають погляд усередину себе самої:

— Як слушно зауважила одна з учасниць, голова волонтерського об’єднання з Кувейту «Дана» Маналь аль-Мусалям, треба шукати й віднайти таку діяльність, яка б відповідала насамперед твоїм життєвим потребам, була суголосною твоїм внутрішнім почуванням та намірам. Коли ти ставиш широкою рамкою свого життя велику місію, але втілювану у щоденних конкретних добрих справах — піклування про близьких, посильна допомога хай одному, але нужденному, — тоді твої старання матимуть успіх, тоді тобі не загрожує вигорання, тоді ти відчуваєш свою приналежність до великого і значущого. Це надає життю сенсу. Це є тим стрижнем, який триматиме й допомагатиме в будь-яких складних ситуаціях.

В’ячеслав Горшков також переконаний, що співіснування у країні послідовників різних релігій відкриває великі можливості для розвитку суспільства:

— Присутність різних релігійних спільнот у суспільстві створює позитивну конкуренцію, на відміну від тієї конкуренції, коли хтось один стає переможцем, а всі інші — переможеними. А позитивна конкуренція — це та, внаслідок якої виграють усі, кожен громадянин і суспільство взагалі. Коли спільноти змагаються в тому, хто надасть кращі пропозиції в налагодженні діалогу та співпраці, хто буде ефективніше займатися благодійницькою діяльністю, хто запропонує дієві програми зі збереження довкілля чи культурно-просвітницькі проєкти, хто створить кращі умови для найефективнішої самореалізації своїх членів, для особистісного зростання жінок, для розкриття потенцій дітей, чи хто буде кращим у якомусь соціальному служінні, хто буде уважнішим до потреб суспільства — це добре змагання. І кожна спільнота, яка цим усім займається — вона заохочуватиме інших. І це дуже важливо, це врешті-решт зближує різні спільноти та створює можливості для позитивної взаємодії. Тобто це праця на спільне благо. І така відкрита робота, як цей форум, скликаний Лігою мусульманок України, вихід у публічний простір і взаємодія — вони посилюють розуміння того, що дійсно важливо, працюючи на себе, не забувати про суспільне благо, що ми не можемо, виборюючи для себе якісь преференції, робити це за коштом інших, і що не можна, обстоюючи власну гідність, забувати про гідність іншого.

Нагадаємо, Міжнародний жіночий форум відбувся в Києві 30 жовтня та зібрав кілька десятків учасниць з України та з-за кордону.

Теги: 
жіночій форум
Ліга мусульманок України
мусульманки України

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/vyacheslav-gorshkov-koly-zhinky-musulmanky-provodyat-mizhnarodnyy-zhinochyy-forum