Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > В Одесі відбувся перший офіційний іфтар за участи обласної влади

В Одесі відбувся перший офіційний іфтар за участи обласної влади

В Одесі відбувся перший офіційний іфтар за участи обласної влади
В Одесі відбувся перший офіційний іфтар за участи обласної влади
В Одесі відбувся перший офіційний іфтар за участи обласної влади
В Одесі відбувся перший офіційний іфтар за участи обласної влади
07.04.2024

5 квітня в Одесі відбувся перший регіональний іфтар. Захід організований за ініціативою імама мечеті ІКЦ «Аль-Масар» Хамзи Іси та голови ГО «Кримські татари Одещини» Февзі Мамутова. Провели іфтар у Будинку прийомів Одеської обласної ради.

До заходу долучилися представники місцевої влади, військовослужбовці-мусульмани, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Мурат Сулейманов, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, муфтій Духовного управління мусульман АРК Айдер Рустемов, голова Ліги мусульманок України Айша Іса тощо.

Муфтій ДУМУ «Умма» зазначив:

— Терпіння, стійкість, емпатія та самоконтроль — ті якості, що їх розвиває піст. Це все дуже допомагає військовим. Коли спілкуюся з нашими військовими, то постійно чую, що піст допомагає їм краще адаптуватися до умов бойових дій. Радий, що такі іфтари стають традиційними в дедалі більшій кількості українських міст, бо це дуже допомагає налагоджувати тіснішу співпрацю та порозуміння між представниками різних верств і спільнот.

Імам Хамза Іса поділився:

— Кожного року ми проводимо спільні Іфтари, запрошуючи представників різних конфесій, мечетей та представників місцевої влади. А цього року вирішили спробувати інший формат і рівень. 

Під час заходу муфтій Мурат Сулейманов нагородив воїнів-мусульман. 

Орденом «Аль-Фіда» нагороджений Мустафа Уркуметов, а також Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу. 

Медаллю «За служіння Ісламу та України» нагороджені Вячеслав Густіс, Едуард Бахтігозін, Ленур Османов.

— Такі Іфтари стануть чудовою традицією. Сподіваємося, наступний Рамадан ми зустрінемо під мирним небом, — поділився голова громадської організації «Кримські татари Одещини» Февзі Мамутов.

Теги: 
Рамадан
офіційний іфтар
муфтій Мурат Сулейманов
Одеса

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/v-odesi-vidbuvsya-pershyy-oficiynyy-iftar-za-uchasty-oblasnoyi-vlady