Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у світі > Єгипетські улеми не дозволили жінкам-суддям вести кримінальні справи

Єгипетські улеми не дозволили жінкам-суддям вести кримінальні справи

Жінки-судді в Єгипті можуть розглядати цивільні справи та вирішувати фінансові суперечки, але в жодному разі не повинні вести кримінальні справи. До такого висновку прийшли провідні мусульманські теологи Єгипту, повідомляє Благовіст-Інфо з посиланням на РІА Новини.

Питання про роботу представниць прекрасної статі в якості суддів обговорювали на екстреному засіданні шейх ісламського університету "Аль-Азхар" Мухаммед Сейід Тантауі, міністр у справах вакуфів Махмуд Закзук і верховний муфтій Алі Гумаа.

На думку улемів, жінки не повинні вести справи, пов'язані з карними злочинами, подружніми зрадами та територіальними суперечками, оскільки це може бути пов'язане із надто сильним психологічним тиском і переживаннями.

"Це рішення прийняте з урахуванням жіночої природи", - сказав глава комітету з релігії в парламенті Єгипту Ахмед Омар Хашем. Мусульманські теологи також підкреслюють, що рішення "відповідає інтересам всього суспільства".

Очікується, що найближчим часом улеми університету "Аль-Азхар" розроблять і направлять у відповідні органи детальне розпорядження про роботу жінок суддями.

В середині березня цього року єгипетська судова система вперше за всю історію країни поповнилася жінками-суддями. Як заявив журналістам глава Вищої судової ради і голова касаційного суду Єгипту Мукбель Шакір, більше 30 представниць прекрасної статі отримали призначення на посаду суддів при реформуванні судової системи Єгипту.

"Більше 30 жінок - кращих фахівців із числа адвокатів і юристів, що працюють у сфері адміністративних судів, були обрані на пост суддів", - сказав Шакір.

В 1923 році в Єгипті був заснований Союз жінок, який боровся за політичні та соціальні права слабкої половини людства. Єгипет став першою арабською країною, що офіційно визнала в 1956 році за жінками політичні права.

Незважаючи на це, юридична система країни довгі десятиліття залишалася закритою для жінок сферою, де всі відповідальні пости займали чоловіки. На відміну від Єгипту, у Судані, Тунісі та Марокко жінки вже протягом кількох років працюють суддями.

На думку Шакіра, жінки-судді внесуть свіжий потік у судову систему Єгипту та значно підвищать її ефективність, "оскільки в певних питаннях і справах розбираються набагато краще чоловіків".

Єгипетська конституція проголошує іслам релігією держави, а шаріат (ісламське право) - основним джерелом законодавства.

05.06.2007

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-sviti/iegipetski-ulemi-ne-dozvolili-zhinkam-suddyam-vesti-kriminalni-spravi