Росія висунула умови своєї «допомоги» Казахстану — по суті це мала окупація

Росія висунула умови своєї «допомоги» Казахстану — по суті це мала окупація
10.01.2022
Оцініть матеріал: 
(72 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

 

Влада Росії вимагає від казахстанського керівництва визнання анексії Криму — це умова надання військової допомоги для придушення протестів у Казахстані.

Як пише турецька газета Yeni Akıt, крім визнання анексії Криму, Москва висунула ще кілька вимог: відновити російську мову як другу офіційну, надати Росії військові бази та створити автономію для російської меншини країни. На думку видання, висунуті Москвою умови виглядають, як «мала окупація».

Росія висунула такі умови після того, як президент Казахстану звернувся по допомогу до лідерів країн-членів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) для наведення порядку у своїй країні. Факт звернення сам Касим-Жомарт Токаєв підтвердив, виступивши на національному каналі Habar 21.

Членами ОДКБ є Казахстан, а також Росія, Киргизстан, Таджикистан, Білорусь та Вірменія. 

Як нагадує турецьке видання, протести почалися на заході Казахстану через те, що 2 січня зросли ціни на скраплений газ, а соціально-економічна ситуація у країні погіршилася. Протести поширилися на інші регіони. Під час демонстрацій виникли сутички між силами безпеки та протестувальниками. 

Президент Казахстану прийняв відставку уряду, звинувативши його у діях, що призвели до протестів. 

З поширенням протестів Токаєв наказав силовикам стріляти «на ураження», також оголошено надзвичайний стан у столиці країни, Нур-Султані, в найбільшому місті, Алмати, та в Мангистауській області. Пізніше надзвичайний стан і комендантську годину запровадили у всіх регіонах.

 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.