Тарік Сархан: Долаймо перешкоди на своєму шляху заради утвердження миру

Тарік Сархан: Долаймо перешкоди на своєму шляху заради утвердження миру
Тарік Сархан: Долаймо перешкоди на своєму шляху заради утвердження миру
26.03.2019
Оцініть статтю: 
(26 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Завідувач відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу Громадської Спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Тарік Сархан днями був гостем студії телеканалу ATR. Випуск ранкової програми «SABA» було присвячено темі тероризму на ґрунті релігійної нетерпимості, прикладом якого є нещодавні жахливі події у Новій Зеландії.

Під час передачі, до якої протягом ефіру долучалися скайпом і телефонними включеннями багато інших осіб, йшлося про жахливу подію у Новій Зеландії і той резонанс, який мав цей терористичний акт у світі. Вкотре учасники передачі наголосили на тому, що терористи використовують релігійний мотив для виправдання своїх людиноненависницьких дій, зазначивши, що жодна релігія не виправдовує вбивство мирних, ні в чому не винних людей й не закликає до цього своїх послідовників.

На запитання ведучого (див. запис передачі з 38 хвилини) про те, чому на тлі тероризму знову говорять про начебто існуюче протиставлення християнства й ісламу, і чому виникають протиріччя між сповідувачами цих віровчень, які, на думку ведучого, мають одне й те саме коріння, Тарік Сархан відповів:

«Бог ідеальний і надсилає ідеальну релігію. Як іслам, так і християнство — релігії від Бога, які мають атрибути Бога. Вони не мають недоліків, адже вони — ідеальні. Не ідеальна тільки людина, яка порушує релігійні приписи або протирічить своїй вірі, свідомо чи несвідомо… На жаль, це реальність сьогодення. Ми є свідками помилок людей, коли вони проливають кров один одного, убивають, руйнуючи мир, який є сутністю релігії. У Біблії Ісус каже: «Мир вам!». Саме так Він вітався зі своїми учнями. Пророк Мухаммад (сас) прийшов, повторивши цю традицію. Він вітався з людьми: «Ассаляму алейкум!», тобто [говорив] «Мир вам!».

Також Тарік Сархан нагадав, що Всевишній у Корані говорить: «О, ті, які увірували! Йдіть у мир усі разом!». Слово «мир» у цьому контексті означає «іслам». Отже, Бог використовує слово «мир» як синонім до слова «іслам». Тобто, мир лежить в основі всіх релігій, але люди порушують релігійні приписи. Тому їхня поведінка у жодному разі не може бути докором на адресу релігії, тому що саме релігія дорікає людям за подібні вчинки, за подібні погляди. У Біблії написано: «Раніше вам було сказано: «Любіть брата ближнього», а я вам кажу: «Любіть ворога свого!». У Корані сказано: «Якщо хтось вбив душу не за душу — він немовби вбив усіх у світі». Мається на увазі не душа мусульманина, а йдеться про душі всіх людей. Тому мир — основа усіх релігій».

Завідувач відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу наголосив, що основним завданням суспільства в умовах сьогодення є поширення ідеї миру.

«Наша мета — поширювати разом ідею миру. Нам не вистачає таких ініціатив, які б згуртовували мусульман, християн, юдеїв (заради Бога), або ж навіть атеїстів, спонукаючи їх до пропагування цієї ключової ідеї. Ми повинні не лише ламати стереотипи [щодо послідовників тих чи інших релігій], але і долати перешкоди на шляху до єдності між нами у справі утвердження миру. Наш обов’язок — разом створювати цей дім», — наполягає Тарік Сархан.

«Чи відомо вам, що однією з причин, через яку сьогодні люди відмовляються від релігії, є міжрелігійна боротьба? Спостерігаючи за нашими сварками і суперечками, вони кажуть: «Якщо віруючі ображають один одного, то чому я повинен любити вас?!» Певна річ, розумна людина такого не сприймає», — зауважує пан Сархан.

Тарік Сархан також звернув увагу ведучого й аудиторії на те, що в Україні існує успішний досвід співпраці послідовників різних віровчень. Зокрема, комунікативним майданчиком і платформою такої співпраці є Неформальна група міжрелігійного миру, створена в Україні з ініціативи громадської активістки й журналістки Любові Єремічевої задля подолання ксенофобії, поширення толерантності й поваги у суспільстві.

«Ініціатива, що існує в Україні, має рівень, значно вищий, ніж у багатьох інших країнах. Я є членом Неформальної групи міжрелігійного миру, яка функціонує у нашій державі. Віруючі, які належать до різних традицій, разом зустрічаються, спілкуються на теми своїх релігій, здійснюють різноманітну громадську діяльність тощо. Ми не прагнемо створити нову релігію, а обговорюємо шляхи забезпечення комфортного співіснування сповідувачів різних релігій з метою служіння суспільству. На жаль, у Європі такі приклади — рідкість, а якщо й зустрічаються, то не у такому форматі. Якщо у Європі лише обговорюють перспективи налагодження міжрелігійного діалогу, то в Україні, слава Богові, ми перейшли на вищий рівень, рівень дружби і співпраці. Чому так? Тому що у Європі, на жаль, інтеграція відбувається у „спотвореному“ вигляді: надання прав не передбачає можливості відчути себе повноцінним членом суспільства і громадянином. Тобто існують певні стіни, існує ізольованість. У багатьох західних країнах, зокрема у США, в одному з міст існує Єменський квартал, у якому [ізольовано] живуть вже кілька поколінь людей — чи не з сорокових років…»

Щодо стабільності ситуації в державі і міжконфесійного миру в Україні Тарік Сархан зауважив таке:

«Так, ситуація у державі — стабільна, але не варто розслаблятися. Адже останній теракт, на жаль, є дуже психологічно потужним зверненням до молоді, яка може легко надихатися подібними речами».

Пан Сархан нагадав, що відео холоднокровного вбивства десятків людей у мечетях, яке у режимі реального часу транслював терорист, може спонукати інших прибічників ідеї, якою керувався вбивця, до вчинення такого ж «героїзму».

Нагадаємо, Тарік Сархан є Послом Миру заснованої у Південній Кореї Міжнародної миротворчої організації HWPL («Heavenly Culture World Peace Restoration of Light») і співпрацює з нею заради досягнення миру у всьому світі і забезпечення міжрелігійного діалогу шляхом боротьби з ксенофобією і расизмом, а також участі у Діалогах з порівняння Писань, які проводяться у 127 країнах світу, зокрема у Південній Кореї й Україні. Також Тарік Сархан є одним зі співавторів «Декларації про досягнення миру і припинення воєн в усьому світі» (DPCW) — документа, запропонованого для підписання країнам-членам ООН.

HWPL — неприбуткова громадська організація, метою якої є досягнення світового миру і припинення війни. HWPL виходить за межі культури, релігії, ідеології і кордонів для досягнення мирної гармонії у глобальному суспільстві. Штаб-квартира організації знаходиться у Сеулі (Південна Корея).

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.