У Вінниці всіляко затягують суд над звинуваченими в побитті іноземного волонтера Фараса аль Хурані і його сина

©️VежА: Cуддя Шидловський, який 2 роки розглядає справу про побиття іноземця
©️VежА: Cуддя Шидловський, який 2 роки розглядає справу про побиття іноземця
©️VежА: Звинувачені в суді
©️VежА: Звинувачені в суді
©️VежА: Cуддя Шидловський, який 2 роки розглядає справу про побиття іноземця
©️VежА: Звинувачені в суді
23.06.2020
Оцініть статтю: 
(207 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

10 червня у Вінницькому міському суді вкотре було перенесено суд над місцевими педагогами Чукавіним і Дзядиком, які ще у 2018 році побили іноземного волонтера Фараса аль Хурані і його сина.

Як повідомляє видання «VежА» з посиланням на прес-службу міського суду, на засідання з’явилися всі, крім адвоката одного з обвинувачених. Саме за його клопотанням про відкладення розгляду, яке він передав судові, засідання перенесли.

Свою відсутність адвокат пояснив тим, що зайнятий в іншому кримінальному провадженні. Наразі призначено дату і час наступної спроби все ж розглянути справу — 7 липня, 16:00.

Захисник потерпілої сторони Сергій Павлюк зазначив у коментарі «Vежі», що відсутнім на засіданні був адвокат Литвинюк.

Також Павлюк уточнив, що сьогодні (10 червня — ред) мали допитувати свідків з обвинуваченої сторони. Проте вони на суд також «не з’являються».

Зазначимо також, що на судове засідання 10 червня в резонансній справі журналістку «Vежі» не допустили. Як пояснила прес-секретарка суду, суддя Шидловський, який розглядає справу, вирішив на час карантину обмежити коло осіб на засіданнях і не допускати осіб, які не є учасниками справи. 

«На період карантину він (суддя Шидловський) поки ще не дозволяє приходити (не сторонам справи — авт.) на засідання. Деякі судді пускають (на засідання), деякі ні. Тобто, є Закон, яким вони керуються, чому вони можуть не пускати», — зазначила прес-секретарка суду. 

Цікаво, що в січні цього року через зайнятість судді в іншій справі засідання теж (уже не вперше) не відбулося. Водночас вже поза судовою залою обвинувачений Чукавін намагався спровокувати конфлікт з журналістами «Vежі», які системно висвітлюють перебіг процесу.

Так, Віталій Чукавін заявив, що в минулому є журналістом і навіть продемонстрував копії нібито журналістських посвідчень видань «РІА» і «Вінницькі відомості», заявивши, що позиватиметься проти журналістів «Vежі».

Суть ймовірного позову Віталій Чукавін пояснити не зміг, проте зазначив, що побиття Фераса Аль Хурані відбулося з побутових, а не расових чи національних мотивів.

Звертаємо увагу: підсудні наполягають, що усього лише «зробили зауваження» арабові за паління в громадському місці, яке не мало расового підґрунтя. Втім, на відео з камер спостереження, де зафільмовано напад на громадянина ОАЕ і його сина, чітко видно, що поруч спокійнісінько палять люди слов’янської зовнішності, але у нападників запитань до них не виникло. Об’єктом агресії стали саме араби, яких нападники добивали вже лежачих.

Відео побиття громадянина ОАЕ і його сина з камер спостереження — за посиланням.

Зазначимо, що до цього розгляд відкладався неодноразово — зокрема через проблеми з технікою.

До того ж повідомлялося, що підсудні і їхні прибічники ведуть себе зухвало, погрожують як представникам потерпілих, так і свідкам з боку обвинувачення.

Нагадаємо, що йдеться про випадок, що стався у Вінниці минулого року на початку липня. Тоді двоє чоловіків — Віталій Чукавін і Андрій Дзядик — зробили зауваження громадянинові з Еміратів за те, що той палив у недозволеному для цього місці. Розмова переросла у бійку.

Ферас аль Хурані і його неповнолітній син, який намагався заступитись за батька, отримали серйозні тілесні ушкодження. Батькові вибили три передні зуби, пошкодили перенісся. Лікарі діагностували струс мозку і закриту черепно-мозкову травму.

У 16-річного сина пана аль Хурані також діагностували струс мозку, виявили синець на шиї. До того ж, хлопець отримав психологічну травму. 

Нападниками виявилися нетверезі педагоги вінницьких освітніх закладів. 

Постраждалий тривалий час допомагав українським військовим проходити реабілітацію в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Як розповіли знайомі родини журналістові «Vежі», Ферас від початку війни допомагав українським військовим.

«Українська громада в Арабських Еміратах з початку війни в Україні об’єдналася і створила проект, у рамках якого бійців забирали на реабілітацію до Еміратів, — зазначають знайомі родини аль Хурані. — Перші поїхали хлопці з ампутаціями. Бійці поверталися до України і могли почати нове життя. Так ці волонтери змогли допомогти їм. А Ферас з родиною хотіли взагалі переїхати жити в Україну, бо ж дружина — українка. Вони щоліта приїжджали сюди, бо діти дуже люблять Україну, спілкуються українською мовою. І мати їх водила там (в ОАЕ — авт.) до української школи, яку українці зробили. Тобто, вони — справжні українці. Та й Ферас дуже любить Україну, і всім в Еміратах розповідає, яка в нас чудова країна. Ходить там у вишиванці й каже, що то наш національний одяг. Так, араб у вишиванці. І ось вони приїхали знову сюди і в них була мета залишитись <…>, але, певно, тепер вони навряд чи наважаться. Дуже шкода».

У мережі Фейсбук з’явилось відео, у коментарі до якого Чукавін зазначає місцевому активістові, що зробив зауваження саме «громадянинові арабської національності», який, за словами Чукавіна, був напідпитку.

Журналісти «Vежі» поспілкувалися з волонтерами, а також із директоркою школи, де викладав Чукавін (його звільнили «за власним бажанням одразу після інциденту).

Про це також читайте в матеріалі «Vежі»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.