XXII Всеукраїнський конкурс знавців Корану

XXII Всеукраїнський конкурс знавців Корану
Анонс конкурсу з вивчення Корану
12.11.2021
Оцініть статтю: 
(163 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Місце проведення: Ісламський культурний центр Києва, вул. Дегтярівська, 25-А.

Організатори заходу: Українська асоціація з вивчення Корану за підтримки ДУМУ «Умма» та Конгресу мусульман України.

Дата проведення: 19–21 листопада 2021 року, початок о 10:00. Реєстрація та підтвердження участи — від 09:00 19 листопада 2021 року.

Зареєструватися для участи можна на сторінці події в соцмережі «Фейсбук».

Номер для довідок: (044) 490-99-00.

До участі в конкурсі запрошують громадян України (без обмежень статі й віку) та іноземців, що легально перебувають Україні.

Претенденти на звання найкращого читця змагатимуться 19–21 листопада в читанні Священного Корану напам’ять. Передбачено п’ять рівнів складности: декламація всього Корану, 15, 10, 5 і 2 джузи.

Компетентне журі оцінюватиме знання тексту, відповідність декламації правилами таджвіду, розуміння значення аятів і готовність навчати Корану інших.

Проводячи такі конкурси, українські мусульмани виявляють вірність традиції заучування й читання Корану, що існує понад чотирнадцять століть, від часів пророка Мухаммада (мир йому і благословення). Саме завдяки їй удалося зберегти ісламську спадщину й донести священний текст до наших часів без спотворень і змін. За будь-яких умов, навіть за відсутности паперових, електронних чи будь-яких інших носіїв інформації, поки житиме хоч один хафіз Корану — звучатиме слово Послання. 

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «Найкращий поміж вас той, хто вивчає Коран і навчає його інших». В ісламських культурних центрах і при мечетях України діють курси з вивчення Корану. Викладачі курсів, наставники-устази, мають право пояснювати священний текст і можуть визначати помилки учнів. Наставники спонукають до свідомого розуміння Послання та віровчення, зміцнюючи таким чином віру учнів і сприяючи появі нових знавців-хафізів в українській уммі.

За традицією, десятки й сотні мусульман в Україні щороку беруть участь у місцевих, міських, обласних і всеукраїнських конкурсах читців Корану. Серед конкурсантів — чоловіки, жінки, підлітки й навіть діти.

Найкращі знавці отримують грошові призи, а кожен учасник незалежно від результату — відповідний сертифікат і пам'ятний подарунок. А втім, мотивує конкурсантів не гонитва за матеріальними благами та перевагами, не пошук мирської слави. Учасники прагнуть перевірити свої здібності, досягнення та почути поради, зауваження членів журі, серед яких традиційно присутні відомі не тільки в Україні, а й у цілому мусульманському світі хафізи.

Свого часу Віра Фриндак — перша етнічна українка-хафіза, викладачка Корану — сказала, звернувшись до учнів:

«Цілий час повторюйте, читайте, декламуйте Коран! І тільки в цьому разі — якщо Коран буде постійно у вас на язиці, у ваших думках, у вашій душі й серці — Всевишній дасть перемогу як у цьому житті, так і в майбутньому!»

 

Глосарій:

Аят — найменша структурна одиниця Корану, що зазвичай розуміють як «вірш»; з аятів складаються сури — розділи Корану.

Джуз — одна з 30 приблизно рівних частин Корану; кожен джуз складається з двох хізбів (хізб — 1/60 Корану).

Таджвід — правила виразного читання (декламації) Корану та відповідна коранічна дисципліна. На зламі X–XI століть для збереження правильного читання й щоб уникнути перекручування змісту Послання склалася наука про рецитації (ільм ат-таджвід), бо норми читання Корану відрізняються від норм повсякденної мови.

Умма в перекладі з арабської буквально означає «громада», «нація». В Ісламі — релігійна громада. У Корані цей термін ужито понад шістдесят разів на позначення людських спільнот, що загалом становлять людство.

Хафіз аль-Куран — хоронитель Корану, що знає його напам'ять.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.