Сто кіз для нужденних — садака-джарія українських мусульман

©Альраід
©Альраід
©Альраід
©Альраід
©Альраід
©Альраід
©Альраід
©Альраід
©Альраід
©Альраід
©Альраід
©Альраід
02.11.2020
Оцініть статтю: 
(90 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Посланець Аллага (мир йому) сказав: «Коли людина вмирає, її вчинки добігають кінця, крім трьох речей: садака-джарія (невпинна благодійність); знання [яке він передав іншим] і яке є корисним, або [його] сміливий нащадок, який молиться за нього (за померлого).»

Тобто, доти, доки ця пожертва або діяння приносить користь творінням Аллага, благодійнику буде записуватися винагорода.

Тож, пам’ятаючи про це, а також про те, що садака не применшує багатства раба Аллага, українські мусульмани постійно підтримують нужденних співгромадян.

Крім грошової допомоги і продуктових наборів, якими послідовники ісламу забезпечують нужденних одновірців, вони не лише дають малозабезпеченим можливість прогодувати сім’ю за рахунок власного господарства, а й сприяють започаткуванню і розвитку своєї справи.

Йдеться про передачу нужденним родинам кіз, завдяки вигодовуванню яких ці сім’ї не лише забезпечують свою родину вовною, молоком і бринзою, але й мають можливість продавати сировину і продукцію.

На момент цієї публікації вже понад 100 подарованих кіз обживаються в господарствах малозабезпечених родин (здебільшого — переселенців з тимчасово окупованих території Донбасу і Криму, що знайшли прихисток на Херсонщині).

Є влучне прислів’я: «Хочеш допомогти людині — дай їй не рибу, а вудку».

Саме цими словами керувався регіональний представник ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід», директор Ісламського культурного центру м. Запоріжжя «Віра» Хамза Іса, який звернувся до одновірців з ініціативою-закликом про надання допомоги нужденним багатодітним родинам, яким вирішили подарувати кіз. І вже в травні три багатодітні родини (дві — у селищі Партизан і одна — у Новоолексіївці Херсонської області) отримали дійних кіз-годувальниць, та ще й з козенятами.

З того часу вже понад сто кіз розбрелися по обійстях нужденних родин.

Як розповідає Хамза Іса, програма з забезпечення нужденних реалізується за сприяння ГС «ВА «Альраід» і ДУМУ «Умма».

Саме завдяки небайдужості парафіян мечетей і їхнім пожертвам є можливість купувати кіз для тих, хто потрапив у скрутне становище.

До того ж, за словами Хамзи Іси, така допомога нужденним приносить користь і тим, хто здійснює пожертву, адже це садака-джарія.

Як зазначив пан Іса, держава не фінансує проєкт. Його реалізація здійснюється завдяки зусиллям звичайних людей.

«…Це дуже добре й вигідно в усіх сенсах. З одного боку, залучивши людей до реалізації цього проєкту, ми відкрили можливість відчинити ці двері для тих, хто прагне робити добро заради задоволення Всевишнього, — зауважує Хамза Іса. — Одна коза коштує близько 100 доларів — купити і привезти автівкою новим власникам. З іншого боку, це вигідно для бідних. Тож, я гадаю, у цьому і є перевага цієї акції. Вона вигідна для всіх, особливо для тих, хто робить цю пожертву на честь пам’яті померлих близьких — матері чи батька. Це вигідно й для тих, хто робить це просто з метою допомогти. Тому що це — садака-джарія, тобто садака, що постійно приносить благо. Про це йдеться у багатьох хадисах. Пророк Мухаммад (мир йому) казав, що краще зробити садака-джарія (постійну садака), яка приносить користь, а не одноразову, тому що її благо ніколи не припиняється».

Як розповів Хамза Іса, реалізація цієї програми — уречевлене служіння на шляху учіння пророка Мухаммада (мир йому).

«Пророк Мухаммад (мир йому) закликав нас до милості і доброти у ставленні до бідних, малозабезпечених. Як навчав нас пророк Мухаммад (мир йому), важливо не просто подарувати щось, а подарувати те, що потім буде постійно приносити користь цій людині», — зазначає Хамза Іса.

На його думку, варіант, який вони пропонують у програмі, — чудовий. Адже щодня коза дає молоко, яке можуть споживати члени родини, а залишки продукції можна використовувати як завгодно.

Пан Іса роз’яснив, що вигодовування і розведення кіз може неабияк покращити матеріальне становище родини, адже людина, якій подарували козу, за 10 років кропіткої роботи і турботи про цих тварин може виростити отару зі щонайменше 100 кіз. Тоді бідність і скруту буде подолано і з’явиться можливість стати власником власної ферми.

Зараз триває місяць Рабі-аль-авваль, упродовж якого віруючі з особливими почуттями згадують пророка, старанно моляться і прагнуть якомога більше робити добрих справ заради задоволення Всевишнього. 

Тож у дні Мавлід ан-Набі кожен мусульманин має чудову нагоду уречевити свою віру, здійснивши садака-джарія і подарувавши можливість нужденній людині мати поживу на щодень і згадувати благодійників у дуа.

Пан Іса запевнив, що проєкт триватиме й надалі. На його думку, допомога 100 особам — неабияке досягнення. Але продовження справ благодійності — попереду.

Серед тих, кому надали допомогу, — здебільшого сім’ї, у яких виховуються сироти, багатодітні родини, літні люди, які є мешканцями Херсонської області. Зокрема Новоолексіївки, Генічеська, сіл Партизан, Фрунзе, Щасливцеве.

Як додає Хамза Іса, коли «Альраід» і ДУМУ «Умма» на початку реалізації ініціативи була ідея дарувати корів, як це раніше «Альраід» робив у Криму, роздаючи нужденним корів з однією-єдиною умовою — хоча б одне телятко з майбутнього приплоду віддати для потреб нужденних.

Але, як зауважив пан Іса, в умовах сьогодення жертводавцям надто дорого купувати корів. До того ж, малозабезпечені родини також не в змозі вигодовувати цих тварин, адже це потребує занадто багато витрат.

Нагадаємо цьогоріч парафіяни мечетей ДУМУ «Умма» жертвували на придбання будинків для нужденних.

Запорізькі мусульмани також подарували нужденній родині з Новоолексіївки новий холодильник з продуктами.

З початку пандемії коронавірусної інфекції волонтери Ісламського культурного центру Запоріжжя «Віра» й активісти громадських мусульманських організацій Всеукраїнської асоціації «Альраід» у рамках кампанії «Єдине тіло» підставили плече одновірцям з Новоолексіївки, зібравши й доставивши їм продуктові набори, придбані на пожертви українських послідовників ісламу.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.