В Сімферополі пройшов круглий стіл на тему міжкультурних взаємовідносин

Іслам в епоху глобалізації
Іслам в епоху глобалізації
В Сімферополі пройшов круглий стіл на тему міжкультурних взаємовідносин
Іслам в епоху глобалізації
29.02.2008
Оцініть статтю: 
(200 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

20 лютого в Сімферополі в приміщенні Ісламського культурного центру пройшов круглий стіл на тему: «Культурно-цивілізаційний діалог народів Криму: історія і перспективи». Організаторами заходу виступили Кримське відділення Інституту сходознавства НАН України та Всеукраїнська Асоціація громадських організацій «Альраід».

У зустрічі взяли участь провідні історики, сходознавці, культурологи та представники влади Криму.

Головою круглого столу був призначений доктор історичних наук, керівник КВ ІС НАН України, Айбабин Олександр Ілліч, співголовою став Алі Мухаммад Таха, голова ВАГО «Альраід» у м. Сімферополі.

На круглому столі були зачитані доповіді, що стосувалися етнічної історії Криму, етно-культурних взаємовідносин народів Криму, були підняті актуальні питання і визначені перспективи створення фундаменту для зміцнення мирного співіснування різних національностей на півострові.

Заступник Постійного Представника Президента України в АРК Хаваджі Р.Ф. виступив з привітанням до присутніх, побажавши плідної роботи всім учасникам круглого столу. У своїй промові він згадав про недавній акт вандалізму на мусульманському цвинтарі в Ніжньогірському районі АРК. «Населення півострова повинно шанобливо ставитися до традицій і культури народів Криму. Ми повинні зберегти мир на Кримському півострові й не допустити подібних випадків у майбутньому», - закликав Хаваджі.

Від імені організаторів круглого столу з теплими словами привітання виступив заступник голови ВАГО «Альраід» доктор Отман Шаді: «Ми віримо, що подібні зустрічі сприяють розвитку цивільної поваги і стирають границі обережності й страху між різними етнічними групами в нашій країні. Темою круглого столу ми хотіли заглянути в історію нашого півострова і витягти позитивні якості, які допомагали всім народам у дружбі й злагоді мирно співіснувати в Криму. Це нам допоможе вже сьогодні робити кроки, спрямовані на стабілізацію міжконфесійних і міжнаціональних відносин».

Саід Ісмагілов у своїй доповіді «Виховання толерантної особистості як основного фактора мирного співіснування народів України» розкрив значення поняття «терпимість» або «віротерпимість» і наголосив на важливості популяризації цих принципів серед населення Криму. Він, зокрема, сказав: «Держава повинна стати провідним суб'єктом зміцнення толерантних відносин у суспільстві, породжуючи і заохочуючи їх в діях інших соціальних суб'єктів: політичних партій, громадських організацій, церков і релігійних громад, окремих громадян. У свою чергу всі перераховані соціальні суб'єкти не повинні залишатися байдужими, необхідно робити реальні, конкретні кроки до взаєморозуміння».

Сейран Аріфов, фахівець ісламського права, директор Вищої школи Хафізів виступив з доповіддю «Іслам і регулювання міжетнічних відносин». Він навів приклади з історії Ісламу і життя Пророка, в яких розкривається толерантне ставлення мусульман до представників інших конфесій.

На зустрічі пролунало не мало цікавих доповідей, що розкривають суть міжконфесійних відносин на Кримському півострові протягом декількох століть, як яскравий приклад і повчання для сьогоднішніх жителів півострова.

Наприкінці зустрічі присутні обговорили зачитані доповіді і визначили подальші перспективи подібних зустрічей, спрямованих на зміцнення миру і взаємоповаги на багатонаціональній кримській землі.

Учасники зійшлися на думці, що потрібно проводити якомога більше конференцій і круглих столів, присвячених темі міжконфесійних і міжнаціональних відносин. Було домовлено зустрітися в черговий раз у травні, у день науки, з метою організувати кримський клуб учених. Завданням клубу буде об'єднання вчених і розгляд наукових праць та досліджень для створення системи врегулювання міжнаціональних і міжетнічних відносин у Криму. Планується в майбутньому передавати наукові праці виконавчій владі для вивчення та дослідження питань міжнаціональних відносин і прийняття ключових конституційних рішень.

Голова круглого столу Айбабин Олександр Ілліч підсумував: «Головне, у нас вийшов діалог, а без діалогу не може бути конструктивних рішень і кроків для подальшого прогресу з питань зміцнення миру на кримському півострові».

За результатами роботи круглого столу планується видання збірки наукових праць.

За матеріалами Arraid.org

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.