Провідні представники Ватикану й ісламських учених відкрили перший мусульмансько-католицький форум, завданням якого є поліпшення відносин між двома головними світовими релігіями.
Зустріч відбулася через два роки після скандального виступу Папи Бенедикта, який образив мусульманський світ заявою про «насильницький і ірраціональний» характер ісламської релігії. У відповідь 138 мусульманських учених запросили представників християнської церкви почати діалог заради досягнення взаємоповаги за рахунок кращого вивчення віри один одного.
У своєму маніфесті вони заявили, що обидві релігії розділяють ті самі принципи любові до Творця і ближнього. Учасники триденної зустрічі обговорять значення, яке має ця схожість для зближення і гармонізації взаємин двох найбільших релігій.
Даний форум став третім в низці зустрічей з християнськими лідерами, після переговорів, проведених у липні з протестантами США, і – минулого місяця – з представниками англіканської церкви, повідомляє Іслам для всіх з посиланням на IrishTimes.com.
Перед початком сесії кожна делегація в складі 28 учасників здійснила свою молитву про успішний результат переговорів.
Після вступних промов лідерів делегацій - кардинала Жан-Луі Торана (Jean Louis Tauran) і головного муфтія Боснії Мустафи Серіка (Mustafa Ceric), католицький теолог і мусульманський учений прочитали лекції про концепції любові до Господа в їхніх релігіях.
Вчора голова ватиканської Ради з питань міжрелігійного діалогу кардинал Торан сказав в інтерв'ю католицькій газеті «Ля -Круа», що форум «являє собою новий розділ в довгій історії» часто непростих відносин між релігіями.
Швейцарський філософ Тарік Рамадан (Tarik Ramadan) у британській «Гардіан» сказав, що діалог «набагато важливіший, ніж наші змагання в кількості віруючих, суперечливі заяви про прозелітизм і марне суперництво за право виняткового володіння істиною».
Порядок денний закритих переговорів відбиває різні точки зору делегацій. У вівторок переговори були присвячені теологічним питанням, висунутим мусульманською стороною, завтра учасники зустрічі зосередяться на хвилюючій Ватикан проблемі релігійної свободи.
До складу делегації католиків увійшли, у тому числі, єпископи християнських меншин в Іраку, Сирії та Пакистані. Серед мусульманських делегатів - навернені зі США, Канади і Великобританії. Жінки також представлені в обох делегаціях.
В четвер відбудеться аудієнція учасників переговорів у Папи Бенедикта, тоді ж пройде відкрите обговорення ряду питань, призначених для висвітлення пресою.
Проведення мусульмансько-католицького форуму планується кожні два роки по черзі в Римі та одній з мусульманських країн.
За матеріалами Іслам для всіх