Компанія Gallup опублікувала соціологічну доповідь під назвою "Мусульмани-американці: національний портрет" (Muslim Americans: A National Portrait). Як з'ясувалося, у мусульман найвищий ступінь економічної рівності статей, а мусульманки є однією з найбільш освічених релігійних груп жінок.
На думку дослідників, отримані дані спростовують деякі стереотипи, пов'язані з послідовниками ісламу.
"У мусульман завжди була "ахілесова п'ята" - переконання про те, що вони "не такі, як ми", тому що обмежують права жінок, - наводить AFP слова представника Gallup Ахмеда Юніса (Ahmed Younis). - Отримані дані свідчать, що таке уявлення абсолютно невірне". У соціологічному дослідженні взяли участь більше 300 тисяч повнолітніх американців, у тому числі 946 мусульман, повідомляє Газета по-київськи.
З'ясувалося, зокрема, що у мусульман найвищий ступінь економічної рівності статей, що жінки, які сповідують іслам, відвідують мечеті рівною мірою з чоловіками і що мусульманки є однією з найбільш освічених релігійних груп жінок, поступаючись за рівнем освіти лише американкам іудейського віросповідання.
Крім того, встановлено, що мусульмани - найбільш різноманітна у расово-етнічному плані американська релігійна група. Найбільше серед мусульман негрів - їхня частка становить 35 відсотків. В інших охоплених дослідженням групах (протестанти, католики, мормони, іудеї) переважна більшість, за даним Gallup, належить білим.
За підсумками дослідження, серед молодих американців мусульмани виявилися на останньому місці за рівнем політичної активності: з послідовників ісламу у віці 18-19 років лише 51 відсоток схильний реєструватися як виборці, це найнижчий показник серед релігійних груп.
39 відсотків молодих мусульман дотримуються помірних поглядів, 28 відсотків вважають себе лібералами, а 20 - консерваторами.
За матеріалами Газети по-київськи