Уряд Нігерії сформував комітет з 15 видатних діячів для вирішення етнічного конфлікту у місті Джос. Він повинен буде розробити практичні рекомендації для врегулювання напруженості, у ході якої загинуло понад 500 чоловік, переважно мусульман. «У нас є повноваження для глибокого аналізу коренів цієї кризи і розробки практичних шляхів її подолання», - заявив Соломон Лар, голова комітету, у бесіді з «IslamOnline».
Віце-президент Гудлак Джонатан призначив пана Лара, християнина і вихідця з міста Джос, головою комітету, а пана Яхью Кванде, мусульманина, співголовою.
Комітет проаналізує соціальні відносини у Джосі між корінним населенням і приїжджими, а також виявить політичне підґрунтя того, що відбувається. Пан Лар повідомив, що орган вживатиме всі заходи, щоб адекватно і справедливо оцінити ситуацію, і що криза у Джосі, насправді, могла бути викликана політичними інтригами під прикриттям релігії або національного питання.
Нігерія має багату історію етнорелігійних проблем, у тому числі, у Джосі - між місцевими і поселенцями, етнічні чистки на сході країни в Онітше, зіткнення між народностями йоруба і хауса на південному заході. Уже не раз уряд Нігерії створював спеціальні комітети з урегулюванню криз, але найчастіше їхні рекомендації просто не втілювалися у життя.
В ході останніх християнсько-мусульманських зіткнень загинули сотні людей. У ситуацію втрутилося міжнародне співтовариство, у тому числі Організація Ісламська конференція.
За матеріалами «Іслам.ру»
Посилання на тему:
Католицький і мусульманський лідери засудили насильство у Нігерії
Нігерійські організації у Великобританії засудили вчинок свого співвітчизника
Мусульмани Нігерії одностайно засудили дії угруповання «Боко харам»