Американські мусульмани - активні учасники волонтерського руху

22.06.2007
Оцініть статтю: 
(209 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Американські мусульмани охоче беруть участь у різних добровольчих починаннях по всій країні на користь суспільства, розвіюючи міф про те, що вони більшою мірою турбуються про мусульманські країни, ніж про ті, де проживають, повідомляє Іслам для всіх з посиланням на ІсламОнлайн.

«Мусульмани беруть участь у добровольчих акціях, але ми не бачимо, щоб це висвітлювалося ЗМІ», - розповіла Рабія Ахмед (Rabiah Ahmed), представниця і одна із засновниць програми Мусульманське Піклування (Muslims Care).

Розрахована на три роки літня програма, заснована групою із захисту цивільних прав при Раді Американо-ісламських відносин (CAIR) і покликана сприяти розвитку моралі добровільної допомоги.

Із червня по серпень у рамках програми проходять заходи, присвячені певним темам, таким як теми цього року: «Місяць захисту здоров'я», «Допомога нужденним», «Для нашої молоді».

Всіх мусульман закликають брати участь у різного роду волонтерських починаннях, і, зокрема, тих, які пов'язані із зазначеною тематикою.

«Ми повинні пам'ятати, що як мусульмани, ми покликані брати на себе серйозну соціальну роль, щоб працювати на благо суспільства, у якому ми живемо», говориться у відкритому листі Нихада Авада (Nihad Awad), виконавчого директора CAIR.

«Наша мета - зробити наші громади ближче одну до одної, демонструючи унікальний позитивний внесок, який можуть зробити американські мусульмани».

Рабія Ахмед висловила жаль із приводу того, що американці дивляться на мусульман як на ізольовану громаду, сконцентровану на проблемах мусульманських країн.

«Заохочення волонтерського руху допоможе виправити неправильні уявлення про іслам», запевнена вона.

Відповідно до опитування громадської думки, зробленого за замовленням газети Вашингтон Пост в 2006, близько 46% американців продовжують негативно ставитися до мусульман, один із чотирьох американців має упередження проти мусульман.

Зв'язок із суспільством

Мусульманська активістка зізнається, що важко відслідковувати кількість мусульман, які приймають у цей час участь у добровольчих акціях або займаються організацією власних.

Недавня випускниця університету в Дартмуті Соня Фарукі (Sonia Faruqi) бере безпосередню участь у благодійних заходах і протягує руку допомоги тим, хто її потребує.

«Волонтерство - гарний спосіб для молодих людей, таких як учні старших класів, робити щось корисне і водночас одержувати освіту», розповідає вона.

Фарукі брала участь у програмі Старший Брат/Старша Сестра, коли студенти коледжів ставали старшими товаришами дітей з нужденних родин, сиріт та інвалідів, що дозволяло дітям отримувати індивідуальну увагу з боку наставників, підвищувало їхню самооцінку і давало приклади для наслідування тим з дітей, які, можливо, не мають таких у своєму житті.

Не забуваючи про навчання і домашню роботу, Фарукі організувала і очолила організацію Допомога Азії, що зібрала 20 тисяч доларів для жертв землетрусу 2005 року в Пакистані, Індії та Афганістані.

Вона подорожувала світом, щоб допомогти нужденним, і жертвувала своїм часом для безкоштовного навчання в'єтнамських сиріт англійській мові.

Ще одна жінка, яка поєднує роботу і численні волонтерські обов'язки - Селіна Ясмін Хук (Selina Yasmin Huk).

«Коли я займаюся волонтерством, я стаю ближче до громади і багато чого отримую взамін», говорить Селіна.

«Волонтерство сприяє щастю і благополуччю людей».

Зараз Хук працює у волонтерській організації Adhunika, що займається поширенням комп'ютерних знань серед бідних і неосвічених жінок Бангладеш.

Вона також співпрацює з іншими добровольцями для координації і планування акцій зі збору грошей для деяких недержавних організацій, які допомагають країнам, що розвиваються.

«Почуття задоволення - найкраща нагорода», впевнена вона.

Щільний графік

5 червня національна штаб-квартира CAIR організувала команду із 40 мусульман для участі в Національному пробігу у Вашингтоні, присвяченому до дня Боротьби з раком грудей.

Місцеві підрозділи організації також мають щільний графік роботи на літо.

Нью-йоркський підрозділ CAIR планує приймати участь в «Естафеті заради життя», що пройде в Харлемі 22 червня.

«Естафета заради життя», яку організує американська Громада боротьби з раком, збере волонтерів, які здійснять пробіг на підтримку хворих раком і на згадку тих, хто помер від цього захворювання.

Підрозділ CAIR у Флориді протягом двадцяти тижнів закуповував продукти для передачі їх бездомним. Продукти роздавали мусульманські студенти з університету Майамі, щоп'ятниці приходячи в бідні райони і роздаючи їжу та речі знедоленим членам співтовариства.

На даний момент на такі цілі підрозділ пожертвував 3 тисячі доларів.

В рамках липневого гасла допомоги бідним волонтери з CAIR-Чикаго приходять до притулку для бідних і готують їжу.

«Суть у тому, щоб змінити сприйняття», сказала Ахмед, впевнена в тому, що будь-які особисті вчинки, нехай навіть незначні, впливають на імідж мусульман в очах американців.

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.