Малайзія має намір і далі вживати заходів для того, щоб стати першим у світі ісламським фінансовим центром і лідером з виробництва халяльної продукції, заявив прем'єр-міністр країни Датук Сері Абдулла Ахмад Бадаві (Seri Abdullah Ahmad Badawi).
Він оголосив, що відповідно до ініціативи Міжнародного Ісламського Фінансового Центру (MIFC), Малайзія почала лібералізацію фінансового сектора з метою залучення іноземних установ на ринки банків і цінних паперів, а також «такафула» (ісламське страхування), повідомляє Іслам для всіх з посиланням на агентство Bernama.
«Успіх країни в розвитку ісламської фінансової системи, яка одержала міжнародне визнання, і зусилля з організації халяльної індустрії не менш важливі в реалізації «фарду кифайя» (колективних зобов'язань), сказав Абдулла під час виступу на засіданні Генеральної Асамблеї Об'єднаної Національної Організації Малайців у Всесвітньому Торговому Центрі Путра.
За його словами на ринку ісламських цінних паперів, на частку Малайзії припадає дві третини ісламських облігацій на суму 47 млрд. доларів.
«Крім того, ми зайняли провідну роль в організації таких установ як Правління Ісламських Фінансових Послуг (IFSB) і Міжнародного Центру Ісламської Фінансової Освіти (INCEIF)».
IFSB, куди входять 125 країн, займається координацією міжнародних правил і стандартів, тоді як INCEIF є установою університетського рівня, що готовить кадрові ресурси для задоволення потреб ісламського фінансового сектора.
За словами Абдулли, Малайзія також має намір стати лідером халяльного сектору, активно просуваючи малайзійські халяльні товари і послуги, працюючи над зміцненням стандартів сертифікації халяльної продукції і створенням Корпорації Розвитку Халяльної Індустрії.
«З огляду на те, що обсяг всесвітнього ринку халала досяг 2 трильйонів малайзійських ринггітів і охопив 1,8 млрд. мусульман, малазійці, особливо мусульмани, не повинні втрачати можливість займатися підприємництвом у цій області», додав він.
За матеріалами Іслам для всіх