Меджліс виступив проти зведення храму на місті, звідки розпочалася депортація кримських татар

1
Cквер Леніна розташований поряд з Сімферопольським залізничним вокзалом, з якого вивозили у 1944-му році кримських татар.
07.10.2011
Оцініть статтю: 
(460 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Меджліс кримськотатарського народу виступив проти зведення православного храму Василя Блаженного у Сімферополі поруч із заставним каменем на місці майбутнього меморіалу жертвам депортації.

Храм планується звести у пам'ять про померлого у серпні цього року прем’єр-міністра автономії Василя Джарти. Сімферопольська міська рада дозволила Сімферопольській та Кримській єпархії УПЦ МП почати розробку проекту для будівництва храму у сквері ім. Леніна.

У Меджлісі запропонували єпархії побудувати храм у пам’ять про покійного прем'єра в іншому місті.

«Храм пам’яті Василя Джарти доречніше було б побудувати у селі Стіля (у Бахчисарайському районі, - ред.), звідки походить його рід. А у місці, з якого починалась депортація (сквер Леніна розташований поряд з Сімферопольським залізничним вокзалом, з якого вивозили у 1944-му році кримських татар, - ред.) – це робити недоречно. Однак, якщо храм на цьому місці все-таки побудують, ми ініціюватимемо будівництво мечеті на іншому кінці скверу», - сказав в інтерв’ю BBC.ua перший заступник голови Меджлісу Рефат Чубаров.

У Меджлісі також повідомили, що кримські татари й самі займаються справою увіковічення пам’яті кримського прем’єра, який допоміг мусульманам півострова після багаторічної боротьби отримати земельну ділянку під будівництво Соборної мечеті.

«Говорити про конфлікт зарано»

У Сімферопольській та Кримській єпархії УПЦ МП відмовились коментувати заяву Меджлісу «до повернення з відпустки правлячого архієрея, владики Лазаря».

Водночас речник міськради Сімферополя Людмила Кіпріна сказала BBC.ua, що говорити про існування якогось конфлікту зарано.

«Це тільки проект, ще проводитимуться різноманітні узгоджувальні заходи. Поки що ця ділянка нікому не виділена і говорити про ескалацію якогось конфлікту, коли проблеми ніякої немає, думаю зарано», - сказала вона.

Начальник Сімферопольського управління архітектури, будівництва та регіонального розвитку Юрій Іваненко в інтерв’ю державній Кримській інформаційній агенції заявив, храм Василя Блаженного не заважатиме доступу до меморіалу жертвам депортації:

«Вони можуть існувати поряд – православний храм та пам’ятник. Мені здається, це взагалі знакове сусідство для Криму».

За матеріалами «Кореспондент»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.