Муфтій ДУМУ «Умма» прийняв участь у відкритті центру «ЛІБЕРТАС»

1
«Сьогоднішня інавгурація Центру «Лібертас» це явно позитивний крок для взаєморозуміння між мусульманами і послідовниками інших конфесій»
15.05.2013
Оцініть статтю: 
(316 оцінки)
eugen
Зображення користувача eugen.

Муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов за офіційним запрошенням прийняв участь в інавгурації Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» у Львові. Голова об’єднання мусульман України виказав своє бачення ситуації з налагодженням відносин між конфесіями.

Як вже зазначалось, подія відбувалася в великій сесійній залі Львівської міської ради. На заході були присутні представники численних християнських конфесій, серед яких були голови церков та спеціалісти з релігійно-екуменічних питань. Кожен із гостей-учасників виступав із доповіддю, в якій підкреслювалась необхідність діалогу між конфесіями.


Присутній на інавгурації Шейх Саід Ісмагілов після завершення заходу в інтерв’ю журналістам поділився своєю думкою щодо перспектив міжрелігійного діалогу:


«Сьогоднішня інавгурація Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» це явно позитивний крок для взаєморозуміння між мусульманами і послідовниками інших конфесій, в основному християнських церков, різних деномінацій.


Те, що на вході в міську ратушу Львова роздавали листівки, в яких негативно відгукувалися про мусульман, це явно сигнал про те, що такий міжконфесійний діалог потрібен та є актуальним. Багато людей на заході України не мають уявлення про те, які ми – мусульмани України, що то за релігія Іслам, які цінності вона сповідує. Існують певні фобії. І ось ці фобії, напруги в суспільстві треба знімати. Тому я сподіваюся, що Центр міжконфесійних відносин «Лібертас» зіграє свою роль, особливо для регіону західної України, де можна буде надати інформацію, налагодити діалог і донести до широкої громадськості, що мусульмани України такі ж співгромадяни як і представники інших релігій, щоб до Ісламу не ставилися упереджено, негативно.


Що стосується самого заходу, то я звернув увагу на те, що всі доповідачі в основному говорили про взаєморозуміння між християнськими конфесіями, практично нічого не було сказано про взаємини християн з мусульманами, про відносини в більш широкому форматі. Про що це говорить? Про те, що судячи з усього, ще немає бачення яким чином налагоджувати діалог на благо України між різними конфесіями, не тільки християнськими, а й мусульманськими і іудейськими, буддійськими та іншими. Про іслам було сказано дуже мало, практично нічого. Основна мова йшла про те, як необхідно знаходити мир і взаєморозуміння між християнськими деномінаціями.


Для нас це явний сигнал, що мусульмани повинні займати більш активну позицію в суспільстві. Йти на контакт з представниками різних християнських церков. Позиціонувати і доносити до широкого загалу ті цінності, які несе в собі Іслам, до того ж вони дуже близькі християнству».


В ході дискусії після доповіді єпископа Чарльза Морерода, Саід Ісмагілов поставив питання щодо позиції католицької церкви до міжконфесійного діалогу з мусульманами та іншими конфесіями. Єпископ наголосив, що всі люди, незважаючи на те, яку релігію вони сповідують, мають дещо спільне – кожен з них у щось вірить. «Нас об’єднує одне – віра. Однак у нас різні традиції та трактування віри. Тому потрібний екуменічний діалог, щоб навчитися розуміти одне одного, краще пізнати. Ми мусимо зрозуміти значення віри і знайти нові способи її виражати. Тому ціль екуменізму не об’єднання релігій, а взаєморозуміння, взаємопізнання і зростання поваги до іншого».


Після інавгурації муфтій ДУМУ «Умма» передав особисті запрошення Президенту Центру «Лібертас» Тарасу Дзюбанському та представникам Українського католицького університету (УКУ) на конференцію, присвячену Мухаммаду Асаду, яка відбудеться 16 травня в м. Києві.


Джерело: umma.in.ua

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.