Президія Меджлісу кримських татар закликає уряд Китайської Народної Республіки і всі сторони, втягнуті у міжетнічне протистояння у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі КНР, приступити до вирішення конфлікту шляхом домовленостей на основі міжнародних актів про право народів на самовизначення. Про це сказано у поширеній 13 липня заяві Меджлісу, текстом якої володіє УНІАН.
«У Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю, де останнім часом відбулися масові протестні акції уйгурського населення на захист своїх прав, жорстоко пригнічені владою із застосуванням зброї, оголошено надзвичайний стан і введено додаткові війська. Жертвами зіткнень з військами і спровокованих провокацій, що призвели до погромів за етнічною ознакою, стали тисячі мирних громадян», - відзначають у Меджлісі.
За його даними, надходить інформація «про розширення репресій проти мусульманського населення Урумчі та інших районів Сіньцзян-Уйгурського автономного округу». «Владою примусово закрито мечеті, проводяться масові арешти мирних жителів», - заявили автори звернення.
Меджліс відзначає, що «для уникнення широкомасштабної гуманітарної катастрофи Всесвітній уйгурський конгрес звернувся із закликом до Європейського Союзу терміново направити спостерігачів у Сіньцзян-Уйгурський автономний район Китаю, конгрес також закликав світову спільноту засудити «нелюдські злочини китайського уряду».
«Нинішні події є наслідком тривалої дискримінаційної політики офіційного Пекіна щодо корінного народу Сіньцзян-Уйгурського автономного району Китаю, що характеризується, перш за все, цілеспрямованою китаєзацією його території шляхом штучної зміни демографічного і етнічного складу населення автономії», - вважають у Меджлісі.
За даними кримських татар, для прискорення асиміляції уйгурів початкова освіта їхнім дітям «надається тільки китайською мовою, а останніми роками впроваджувана владою політика ”планування сім`ї” дозволяє кожній сім`ї мати не більше однієї дитини».
«У ситуації, загрозливій для подальшої долі самобутнього уйгурського народу, президія Меджлісу кримськотатарського народу закликає уряд Китайської Народної Республіки і всі сторони, втягнуті у протистояння, відмовитися від застосування сили і приступити до вирішення конфлікту шляхом діалогу і домовленостей на основі міжнародних актів про право народів на самовизначення», - відзначається у заяві.
За матеріалами УНІАН
Посилання на тему:
Китай збирається знести древнє мусульманське місто
Рукописний Коран включать до Державного списку унікальних книжок КНР
В Китаї через Олімпіаду зруйнували мечеть
Рукописний Коран включать до Державного списку унікальних книжок КНР
В Китаї завершився національний конкурс читців Корану
В Китаї виявлений Коран часів династії Мін
Найдавніший в Китаї Коран покажуть публіці
Відновлено рукопис Корану, привезений до Китаю із Самарканда саларами