На засіданні Комісії при Раді міністрів Криму з питань повернення майна релігійним організаціям і відновлення їхніх прав 10 липня обговорювалося питання повернення кримським мусульманам ділянки землі у Морському саду у м. Феодосія (Кефе), на території якого колись знаходилася мечеть Селіма.
Про це інформагентству QHA повідомив учасник засідання, радник Муфтія Духовного управління мусульман Криму з питань міжнаціональних відносин Арсен Альчиков.
Найбільшу у Криму мечеть, побудовану у Феодосії знаменитим турецьким зодчим Ходжею Сінаном на честь султана Селіма, розібрали у 1833 р., а на її місці побудували християнську церкву.
«У 1991 р. вийшла постанова Кабміну про повернення культових об'єктів релігійним громадам. У їхньому числі історичні об'єкти світового значення: Володимирський собор у Севастополі, Святомихайлівський собор у Києві та мечеть Селіма у Феодосії», - пояснив А. Альчиков.
Він відзначив, що з тих пір був побудований і зданий Владимирський собор у Херсонесі, відновлений Святомихайлівський собор, а питання з місцем, де раніше стояла найбільша мечеть Криму, залишається не вирішеним. «Там то хотіли поставити пам'ятник Андрію Первозванному, то ще щось, - розповідає А. Альчиков. - Ми більше 10 років займаємося цим питанням, збираємо і надаємо документи, постійно звертаємося у Представництво президента, прямо до Президента, але все це гальмується».
За словами радника Муфтія, на засіданні Комісії було озвучено, що спочатку на спірному місці стояв візантійський храм, потім на його фундаменті побудували мусульманська мечеть, яку зруйнували і побудували замість неї християнську церкву, яка також була зруйнована у 30-х роках минулого століття. На сьогоднішній день місце пустує.
Комісія при кримському уряді рекомендувала «поки утриматися від прийняття будь-яких мір, пов'язаних з виділенням земельної ділянки на території Морського саду Теодозії під будівництво культової споруди - до уточнення всіх археологічних, історичних та архівних матеріалів щодо даного питання».
Крім того, за словами радника Муфтія, на засіданні було підняте питання про ситуацію, пов'язану з відсутністю правовстановлюючих документів у побудованих культових споруд.
«Близько 60 нових мечетей у Криму не мають акту введення в експлуатацію, тому що ніде не йдуть нам на зустріч, усе гальмують. У нас не виходить зробити все за законом», - прокоментував А. Альчиков.
За матеріалами Іслам для всіх
Посилання на тему:
Миколаївські мусульмани знову добиваються дозволу на будівництво мечеті. Спонсори вже знайдені
У Софіївці розпочато будівництво мусульманського духовного комплексу
Каплицю можна, а мечеть ні? Будівництво культових об'єктів у с. Мирне
Мер Сімферополя не проти будівництва Соборної мечеті, але в іншому місці
Кримський військовий археолог вивчить проблему будівництва мечеті у «Красному»
Миколаївські мусульмани вимагають повернути їм територію старої мечеті