Жителі Єді-Кую на захисті історичної спадщини кримських татар

1
Жителі Єді-Кую звинувачують місцеву владу у методичному знищенні історичної спадщини кримських татар
13.08.2009
Оцініть статтю: 
(458 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

10 серпня, у смт. Єді-Кую (Леніно) біля будинку райдержадміністрації і біля стін Верховної Ради Криму у Сімферополі пройшли акції протесту проти вандалізму, що чиниться місцевою владою на мусульманському цвинтарі Ак-Таш у с. Кітен (Семенівка).

Як повідомляє інформагентство QHA, мітинги організовані місцевим меджлісом Єді-Кую і жителями селища за підтримкою громадської організації «Авдет».

«Комуністичний режим, після висилки кримськотатарського народу, бульдозерами зрівняв цвинтарі, на яких покояться багато поколінь наших предків. Тоді все списали на Сталіна. А хто відповість за сьогоднішнє свавілля у Криму?», - запитують учасники акції, що стали на захист історичної спадщини кримських татар.

Вони, зокрема, заявили, що місцева влада багатовікові поховання кримських татар прискорено роздає під дачі: «Це не просто вандалізм, а цілеспрямований геноцид ...проти кримськотатарського народу, наруга над пам'яттю прадідів і методичне знищення історичної спадщини кримських татар».

«Сьогодні ще живі старі, що пам'ятають місце розташування цвинтарів, сьогодні ще можна шляхом археологічних пошуків довести стародавність наших поселень. Жоден народ не має вагоміших аргументів», - наголосили жителі с. Кітен.

Варто відзначити, що обурених учасників акції все-таки почуло вище керівництво - до них вийшов заступник Голови Верховної Ради Криму Сергій Цеков, який прийняв у мітингувальників звернення і пообіцяв передати його спікеру кримського парламенту Анатолію Гриценко.

Крім того, учасники акції погодилися дати чиновникам час для прийняття рішень і спільним рішенням мітингу ухвалили, що наступна акція протесту збереться перед будинком Верховної Ради Криму 17 серпня 2009 року.

«Якщо до того моменту чиновники не дадуть народу відповіді на його вимоги, буде оголошена безстрокова акція протесту, установлені намети і залізні бочки-барабани, які давно вже стали на Україні символом боротьби народу за демократію», - відзначено у повідомленні акції протесту.

Нагадаємо, що 3 серпня у селищі Єді-Кую близько 60 чоловік зібралися біля будинку Ленінської райдержадміністрації з вимогою припинити виділення земельних ділянок поблизу с.Кітен (Семенівка), на території де у додепортаційний період знаходився мусульманський цвинтар Ак-Таш.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Влада Леніно ігнорує акт вандалізму на місці колишнього мусульманського цвинтаря

Жителі Леніно проти будівництва дач на місці мусульманського цвинтаря

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.