Ісламські діячі: Основою духовно-морального виховання молоді повинна бути віра у Всевишнього

1
У своєму слові Ісмаіл Кади згадав Пророка Мухаммеда (мир йому і благословення від Аллаха), посланого з метою вдосконалення моральності для всього людства, а не окремого народу чи етносу.
27.02.2010
Оцініть статтю: 
(516 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Основою духовного й морального виховання молодого покоління, від якого залежить майбутнє України, повинна бути віра у Всевишнього. Про це в ході другої Всеукраїнської науково-методичної конференції з духовно-морального виховання молоді говорили муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов і спеціаліст ісламського права Сейран Аріфов.

Політики, учені, представники громадських і релігійних організацій з різних регіонів України зібралися у стінах Ісламського культурного центру м. Сімферополя щоб спільними зусиллями знайти шляхи гармонічного виховання юного покоління української нації.

Cпіворганізаторами заходу виступили Міністерство освіти й науки АР Крим, Міністерство у справах молоді, сім’ї і гендерної політики АРК, Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського і Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраід».

Відкриваючи конференцію, міністр у справах молоді, сім’ї і гендерной політики АРК Єжова Тетяна Семенівна у загальних рисах поділилася проблемою морально-етичного виховання молоді і назріванням глобальної духовної кризи.

Ісмаіл Кади, голова ВАГО «Альраід» - засновника й співорганізатора конференції, підкреслив важливість проведення подібних зустрічей у налагодженні міцних взаємин між представниками різних релігійних об'єднань і державних структур, коли мова йде про духовно-моральне виховання дітей і молоді.

У своєму слові він згадав Пророка Мухаммеда (мир йому і благословення від Аллаха), посланого з метою вдосконалення моральності для всього людства, а не окремого народу чи етносу.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов ознайомив присутніх з мусульманською традицією виховання молоді і суспільства в цілому. У своїй доповіді «Іслам і духовно-моральне виховання молоді», Ісмагілов виділив чотири основних мусульманських інститути: родину, суспільство, мечеть і навчальний заклад, кожний з яких відіграє свою роль у вихованні людини.

Сейран Аріфов, спеціаліст ісламського права, присвятив свій виступ питанням духовно-морального виховання у мусульманській родині.

Він відзначив, що духовність бере свій початок з божественного джерела і не повинна пізнаватися лише науковими методами і способами. «Для підвищення духовності, потрібно очистити своє серце від різних пороків, а потім братися за виховання моральних якостей, ґрунтуючись на вірі у Всевишнього Аллаха і Судний день», - підкреслив Аріфов.

За його словами, у сучасних програмах з виховання молоді, фахівці приділяють багато уваги здоров'ю людини, її фізичному й інтелектуальному розвитку, при цьому забуваючи про духовне виховання, як основу для формування повноцінної й гармонічної особистості.

У підведенні підсумків конференції, її учасники прийшли до загального розуміння необхідності духовно-морального виховання молодої людини, як найважливішого завдання, без успішного рішення якого неможливий поступальний розвиток українського суспільства. У зв'язку з цим, присутні виразили глибоку стурбованість сучасним станом духовно-моральної освіти і виховання у нашій країні.

Оскільки в суспільстві назріла необхідність відновлення практики духовно-морального виховання дітей у загальноосвітніх установах, виникла потреба долучення школярів до духовних і моральних цінностей, у тому числі до релігійних традицій і культури, що не суперечать принципам державної політики в галузі освіти й загальних цілям виховання дітей у навчальних закладах.

Учасники конференції одностайно підкреслили «важливість духовної, моральної й гуманітарної освіти і виховання як спільного завдання держави і релігійних об'єднань, що дозволить попереджати не лише релігійні конфлікти, а й долати інші форми соціальної хвороби».

Як повідомили організатори, за підсумками конференції передбачене видання збірки наукових праць на основі зачитаних доповідей.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Новини

Українських дітей долучатимуть до традиційних духовних цінностей

У Сімферополі проходить конференція, присвячена духовно-моральному вихованню молоді

Чи забезпечить Верховна рада право батьків на релігійні школи для дітей?

Тимошенко заявляє про необхідність духовної освіти у всіх навчальних закладах

Громадська рада Міносвіти розглянула питання викладання духовно-моральних курсів у школах

Питання виховання молоді стало темою науково-практичної конференції, проведеної в Криму

Статті

Педагогічний потенціал ісламу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.