Ратифікація Харківської угоди може привести до розпаду України, - Меджліс

Ратифікація Харківської угоди може привести до розпаду України, - Меджліс
28.04.2010
Оцініть статтю: 
(332 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Сценарій косовської страшилки, який так часто багато політиків України й Росії пророкували в Криму, традиційно зв'язуючи його з Меджлісом кримськотатарського народу й кримськими татарами, один в один може бути здійснений, але тільки за допомогою посилення російського фактору. Про це пише керівник відділу зовнішніх зв'язків Меджлісу кримськотатарського народу Алі Хамзін у статті, опублікованій на сайті інформаційного агентства QHA напередодні ратифікації Верховною Радою угоди про продовження терміну базування Чорноморського Флоту Російської Федерації на території України.

Сьогодні, 27 квітня, Верховна Рада ратифікувала угоду, підписану президентами Віктором Януковичем і Дмитром Медведєвим з питань перебування Чорноморського Флоту Російської Федерації на території України. Не зважаючи на запеклий опір опозиції, коаліції вдалося зібрати 236 голосів.

Відповідно до угоди, Чорноморський флот Росії залишається в Криму до 2042 року, а Україна одержує від Кремля сумарну знижку на газ на суму близько 40 мільярдів доларів.

Напередодні голосування Хамзін назвав можливу ратифікацію Харківської угоди гідним реваншем і «відповіддю-ляпасом» за розпад СРСР. На його думку, у наслідках ратифікації цього документа закладений механізм бомби, що може однозначно привести до розпаду України.

«Тепер сценарій косовської страшилки, який так часто багато політиків України й Росії пророкували в Криму, традиційно зв'язуючи його з Меджлісом кримськотатарського народу й кримськими татарами, один в один може бути здійснений, але тільки за допомогою російського фактору, що підсилюється. І відповідно до традиційних понять «про широту російської душі», площадкою для цих російських косовських амбіцій може виступити вся територія України», - пише керівник відділу зовнішніх зв'язків Меджлісу.

Незалежно від розвитку ситуації в Україні після 27 квітня, Меджліс кримськотатарського народу й Всесвітній Конгрес кримських татар повинні вивчити питання по підготовку й проведення міжнародної конференції з питань безпеки кримськотатарського народу.

«У зв'язку з цими подіями, необхідно також розглянути питання про підготовку звернення до керівництва України, країн ЄС, США, Росії й Туреччини, країн СНД, а також міжнародних організацій - ООН, ПАРЄ і ОБСЄ. У цьому зверненні кримськотатарський народ, як суб'єкт міжнародного права, може порушити питання про сприяння вирішенню свого національного питання, що виникло у зв'язку з депортацією із Криму в 1944 році, і забезпеченні гарантій, безпеки, права на існування й розвиток як корінного народу в Криму», - переконаний Алі Хамзін.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Мустафа Джемільов побоюється провокацій між татарами й росіянами

Проросійські ЗМІ провокують татарофобські настрої в Криму

Росіян намагаються об'єднати за допомогою кримських татар

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.