У Сімферопольській мечеті Сеїт Нафе помолилися за жертв Депортації

1
«Сьогодні ми зібралися тут із наміром пом'янути людей, що віддали свої благословенні душі Аллагові під час Депортації й у місцях заслання», - імам Мустафа Ефенді
19.05.2010
Оцініть статтю: 
(231 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Сьогодні, 18 травня, у мечеті Сеїт Нафе, що у місті Сімферополі, пройшла молитва за жертв насильницької Депортації кримськотатарського народу із Криму 18 травня 1944 року.

На заході, у якому взяли участь більше 60 парафіян, більшість з яких склали представники молодого покоління кримських татар, були прочитані сури з Корану й молитви за співвітчизників, що загинули під час Депортації й у місцях примусового проживання.

«18 травня 1944 – це день, коли на наш народ звалилося величезне лихо, величезна трагедія. У цей день безбожні комуністи вислали безпомічних і неспроможних дітей, старих і жінок з їхніх земель і домів. Комуністи безжалісно завантажили людей у смердючі вагони, призначені для перевезення тварин, і вислали на чужину. Багато людей загинуло в дорозі. Згідно нашої релігії, за померлих необхідно зробити заупокійний намаз. А людей змусили залишати загиблих прямо на дорогах», - поділився з кореспондентом QHA імам мечеті Хаджі Мустафа Ефенді.

Що стосується важливості самого заходу, то Мустафа Ефенді зазначив: «Сьогодні ми зібралися тут із наміром пом'янути людей, що віддали свої благословенні душі Аллагові під час Депортації й у місцях заслання. Тому що серед нас, кримських татар, немає людини, яка б не зазнала мук Депортації й не втратила у той час когось із бабусь, дідусів або батьків і матерів. Тому ми зібралися з метою помолитися Аллагові й попросити прощення за загиблих, попросити прийняти їхні вчинки й обернути всі їхній страждання на благо».

Мустафа Ефенді підкреслив той факт, що Депортація не є єдиним лихом кримськотатарського народу.

«Це не перша трагедія, що випала на долю нашого народу. Наш народ почали знищувати ще 200 років тому. Наші предки були відірвані від Османської держави Кючук-Кайнарджийським договором в 1744 році. З якої причини? Через те, що представники нашого народу - мусульмани, наш народ мав силу в єдності з мусульманською уммою. Це зробили для того, щоб знищити цю єдність і позбавити наших предків такої сили», - підкреслив він.

Імам мечеті також вказав на необхідність брати уроки з подій трагічного 1944р., особливо кримськотатарською молоддю.

«Кримськотатарська молодь повинна взяти урок із цієї трагедії. Деякі вже усвідомили це, а деякі ще в дорозі. Дай Боже, усвідомлять. Ми всі повинні взяти урок», - підкреслив імам.

Він додав, що кримські татари повинні міцно триматися своєї релігії й вихідних із неї звичаїв.

«Ми повинні триматися за свою культуру й піднімати її. А на сьогоднішній день ряд представників кримськотатарської молоді женеться слідом за культурою і способом життя невіруючих. Але при цьому, вони не зауважують тієї величезної шкоди, якої зазнає наша молодь. Вона не усвідомлює, що це культура тих, хто вислав наших предків. Але ми повинні усвідомити, що Іслам і всі ті, хто його дотримуються - наші друзі», - підкреслив Хаджі Мустафа Ефенді.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

В Україні проходять жалобні заходи, приурочені до 66-ї річниці Депортації

ДУМК закликає вшанувати пямять жертв депортації поминальною молитвою

Кримських татар закликали вшанувати пам'ять жертв Депортації, дотримуючись приписів Ісламу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.