Керівники Церков і релігійних організацій Україні спрямували звернення до Міністерства культури та Міністерства юстиції з проханням провести належне громадське обговорення проекту нової редакції Закону Україні «Про свободу совісті та релігійні організації», повідомляє Інститут релігійної свободи.
Крім цього, конфесії ініціюють діалог з Міністерством культури відносно законопроекту про повернення культових будівель релігійним організаціям. Вони також очікують від Міністерства юстиції проведення консультацій із громадськістю стосовно запланованих законодавчих змін, якими влада планує запровадити новий порядок реєстрації релігійних організацій.
Необхідність проведення публічного громадського обговорення глави Церков і релігійних організацій обгрунтовують тим, що підготовлені поправки до законодавства “безпосередньо стосуються реалізації та захисту конституційних має рацію громадян Україні на свободу світогляду і віросповідання”.
У зверненнях також вказано, що дані законопроекти “суттєво впливають на умови здійснення релігійної діяльності, що безпосередньо зачіпає духовні, соціальні та інші інтереси Церков і релігійних організацій Україні”.
“Консультації з Церквами і релігійними організаціями, як інститутами громадянського суспільства, просимо провести у форматі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та у формі публічного громадського обговорення”, – вказано у зверненнях конфесій.
З ініціативою проведення публічного громадського обговорення виступили представники 8-ми основних конфесій України, у тому числі мусульмани.
Як зазначає джерело, у разі коли пропозиція щодо проведення консультацій з громадськістю з одного питання надійшла не менше ніж від трьох інститутів громадянського суспільства, то такі консультації проводяться обов'язково. Така вимога до органів влади закріплена у п.7 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики (затвердженого постановою Уряду від 3.11.2010 р. №996).
Раніше, у зверненні до Президента В.Януковича, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловила одностайну позицію про те, що “таке важливе питання, як оновлення законодавства про свободу совісті, не повинно розглядатись поспіхом та в наявних умовах трансформації політичного устрою”.
За матеріалами ІРС
Посилання на тему:
Нова редакція Закону про свободу совісті пропонує новий порядок реєстрації релігійних організацій