Відбулася Міжнародна наукова конференція «ІСЛАМ У СВІТІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ»

Відбулася Міжнародна наукова конференція «ІСЛАМ У СВІТІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ»
07.11.2007
Оцініть статтю: 
(150 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

5 листопада 2007 р. в Ісламському громадському культурному центрі м. Києва відбулася Міжнародна наукова конференція «Іслам у світі глобалізації». Її організаторами виступили Всеукраїнська громадська організація «Український центр ісламознавства» і Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраід». Конференція була приурочена до 10-річчя діяльності МАГО «Арраід» в Україні.

З початку свого утворення Асоціація об'єднала на засадах рівноправних взаємин 15 громадських організацій з різних регіонів України. Внаслідок цього в 2007 році була зареєстрована вже Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраід», що є спадкоємицею Міжобласної асоціації громадських організацій «Арраід».

У конференції взяли участь діячі науки, освіти і культури, представники органів державної влади, громадських і релігійних організацій, іноземні гості і дипломати з різних країн світу. Серед учасників конференції були відомий в ісламському світі Шакіб бін Маклоуф - президент Федерації ісламських організацій в Європі; Удовенко Г.Й. - Народний Депутат України; Саган А.Н. - Радник Секретаріату Президента України; Хаваджі Р.Ф. - Заступник Постійного Представника Президента України в АРК та ін.

Доповідачі відзначили, що швидке і суперечливе поширення процесів глобалізації в сучасному світі спричиняє чимало складних проблем. Всі учасники конференції погодилися, що глобалізація не повинна приводити до втрати духовності людей. Необхідно прагнути до того, щоб у ході глобалізації збереглася розмаїтість культур і ідентичність всіх народів. У сприянні цим процесам велику креативну роль відіграє сам Іслам, який і в умовах глобалізації залишається найвищим авторитетом для великої частини людства на всіх континентах нашої планети. Немає сумнівів у тому, що Іслам здатний дати глибокі й адекватні відповіді на складні питання сучасності.

Голова ВАГО «Альраід» Ісмаіл Кади у своїй доповіді ознайомив гостей і учасників конференції з результатами роботи Асоціації «Арраід» за десятилітній період. У перерві конференції гостям також було запропоновано переглянути документальний фільм «Арраіду 10 років», який розкриває всі напрямки діяльності Асоціації. Представлені матеріали свідчать про те, що в українському суспільстві особливо позитивно сприймається добродійна діяльність «Альраіду», спрямована на допомогу нужденним верствам населення. Серед здійснених Асоціацією благодійних проектів - сприяння в облаштуванні десятків артезіанських свердловин і резервуарів для питної води в степових районах Криму; забезпечення функціонування медичного пункту в Бахчисараї, матеріальна підтримка 600 дітей-сиріт; передача 450 малозабезпеченим родинам дійних корів; зведення теплиць і т.п.

В ході конференції були підведені підсумки III-го Всеукраїнського конкурсу ісламознавчих досліджень ім. А. Кримського на тему «Іслам у світі глобалізації». Загалом цього року було подано 34 роботи. Релігієзнавців приємно здивувала кількість і якість наукових праць, надісланих на конкурс. Цей факт і став для журі невеликою складністю у визначенні кращих. Перше місце зайняла робота «Розвиток економічної діяльності в умовах глобалізації» А. Бойко з Одеси, друге місце було віддано роботі «Правові аспекти глобалізації фінансових ринків: можливості зближення норм права ісламської і української правових систем» Н. Фроні з Києва, а робота «Ісламська перспектива глобалізації в контексті соціологічного вчення Абд ар-Рахмана ібн Халдуна» М. Якубовича з Рівного посіла третє місце. Спеціальним призом була відзначена книга С. Зінько зі Львова «Іслам у сучасній світовій політиці».

Кращі роботи конкурсантів будуть опубліковані в спеціальній збірці, а також у рубриці «Наукові праці» на сайті «Іслам в Україні»

За матеріалами Арраід.орг

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.