Ісламофобія. Це зовсім незвичне для вуха росіянина слово не зустрічається в автоматичному словнику виправлень WORDа і викликає здивування та відверті підозри в надуманості свого об\'єкта у багатьох критиків. Однак, чи насправді це так?
Найбільші наші газети, інформаційні групи та інформаційні агентства з ентузіазмом розвивають тему загрози радикалістів, фундаменталістського екстремізму, незмінно розбавляючи часом істеричні перлини тривожними зведеннями силових структур, органів судової системи, правоохоронних органів. Думаю, зовсім не має сенсу говорити хто, в основному, є «головним героєм» таких «зведень», це завжди один і той же образ...
- «Ісламісти мають намір взяти на мушку принца Гаррі під час його майбутньої військової служби в Іраку»
- «Згвалтування жінки-суннітки коштувало життя 11 іракським поліцейським»
- «Таліби подготували сотні \"шахідів\" для дій в Афганістані»
- «В Оренбурзькій області винесено вирок у справі про розповсюдження екстремістської літератури у бугурусланському медресе \"Аль-Фуркан\"
- \"Ісламська \"вилка\" для Британії. Тоні Блер боїться терористів\"
- «В Москві напередодні 23 лютого попереджено вибух, який повинен був здійснити терорист на прізвисько Іслам»
- «В Татарстані стартував процес у справі основної групи учасників \"Ісламського джамаату\"
Це лише невелика добірка заголовків тільки першої сторінки розділу «Іслам» порталу «Інтерфакс-Релігія». Хочу щоб читач мене зрозумів правильно - я анітрохи не заперечую право на свободу слова журналістів, також і не думаю заперечувати свободу вибору тематики інформації, яку «подають» читачеві. Потрібно розуміти, що це специфічний інформаційний портал, який, скоріше за все, спеціалізується на повідомленнях такого роду.
Зверніть увагу, що розділ даного порталу називається «Іслам». А тепер ще раз зверніть увагу на безперечно гнітючу тематику інформаційних повідомлень порталу. Це повідомлення про насильство і ці повідомлення завжди прив\'язані до «мусульманської» теми. Не будемо ворожити й вибудовувати виправдальні або звинувачувальні піраміди гіпотез, давайте краще сухою мовою наочних фактів констатуємо (не торкаючись самої політики порталу «Інтерфакс-релігія») те, що простий обиватель, недосвідчений у питаннях ісламського побуту і віровчення росіянин, здатний зробити для себе однозначний висновок про те, що Іслам і Мусульмани – це, як мінімум, Небезпечне і Чуже для нього. Так чого ж домагаються такі журналісти?