Тарик Рамадан затверджує співіснування ісламу та демократії

Тарик Рамадан затверджує співіснування ісламу та демократії
19.04.2007
Оцініть статтю: 
(272 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

42-літній професор Тарик Рамадан затверджує, що основні принципи демократії є ідентичними принципами ісламу і «це не ново для мусульман». Професор, що є автором більше 20 книг з ісламської проблематики, 10 квітня виступив із першою з трьох відеолекцій для студентів Джоржтаунского Університету, повідомляє IslamOnline.com.

Рамадан, якому в 2004 відмовили в американській візі, став професором Університету Нотр Дам у штаті Індіана. Мусульманський вчений шведсько-єгипетського походження був серед багатьох іноземних студентів і професорів, які одержали відмову у в\'їзді в США в рамках організованої Вашингтоном кампанії по обмеженню інтелектуальної свободи.

Незважаючи на це, Рамадан, чий дідусь заснував у Єгипті рух «Брати мусульмани», був запрошений прем’єр-міністром Тоні Блером після відмови в американській візі.

Заборона США не була першою для Рамадана, будучи навіть більш популярним у Європі, він одержав відмову у в\'їзді до Франції та був звинувачений у підтримці групи палестинського опору ХАМАС. Навіть якщо Рамадан засудив вторгнення американців в Ірак та їхню підтримку «Ізраїлю», його антитерористична позиція і заклики до миру цілком очевидні.

«Хоча Тарик Рамадан не може сьогодні фізично бути з нами…, ми серйозно налаштовані щодо діалогу між ісламом та Заходом і маємо потребу в тому, щоб почути найважливіші голоси ісламу», - сказав Томас Банчофф (Thomas Banchoff), директор Центру у справах релігії, миру і міжнародних справ Джорджтаунского університету.

Перша лекція Рамадана пояснювала, чому іслам і демократія не тільки сумісні, але, більше того, між ними не існує протиріччя, «проблема не в концепції, а термінології. Проблема не у відносинах між церквою й державою, але відносинах між догмою й раціональністю», - говорив під час виступу в Оксфорді Рамадан, про що пише Вашингтон Пост.

Потім Рамадан заявив, що п\'ять основних принципів демократії є ідентичними принципами ісламу. «Я не говорю нові речі. Це древня ісламська традиція», - додав він.

Промова вченого справила враження на багатьох студентів, вони оцінили зусилля університету в організації лекції.

Багато прихильників Рамада стверджують, що він є оповісником помірного ісламу, його опоненти, навпроти, побоюються, що його погляди можуть залучити нових людей в ісламську релігію.

Томас Банчофф вважає: «Тарик Рамадан впевнений, що ця релігія може щось дати Заходу, і це змушує багатьох людей почуватися в незручному становищі».

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.