Газета по-українськи, 18.10.2008 11:15
Уперше в історії мусульманської общини Британії жінка зробила п'ятничний намаз і виступила з проповіддю до змішаної групи віруючих.
Згідно з традицією, що трактувалася багатьма як обов'язкова вимога шаріату, жінка може виступати в ролі імама лише перед жінками, здійснювати ж намаз перед групою єдиновірців, що складається з представників обох статей, належить тільки чоловікові.
Американський професор теології Аміна Вадуд із Старр-колледжа в Каліфорнії запрошена Навчальним центром мусульман Оксфордського університету виступити з доповіддю на конференції "Жінка і іслам".
"Ніщо в Корані не забороняє подібних богослужінь, - заявила Вадуд. - Проведене мною богословське дослідження суті ісламу вказує на необхідність відходу від традиції, що обмежує можливості жінки виступати в ролі проповідника".
Історична подія відбулася в актовій залі Вулфсонського коледжу. На ній були присутні близько півтора десятків прихильників модернізації ісламу. Приблизно стільки ж жінок-мусульманок зібралися біля будівлі з плакатами, що вимагали зберігати традиції.
Всупереч побоюванням місцевої влади, захід відбувся спокійно, повідомляє Бі-Бі-Сі.
За матеріалами Газета по-українськи
Від редакції.
Вперше п'ятничну молитву Аміна Вадуд провела в Нью-Йорку 18 березня 2005 року.
В історії ісламу не було випадків, щоб жінка очолювала п'ятничну молитву або проголошувала п'ятничну проповідь. Такого не було навіть у період, коли мусульманським Єгиптом у часи мамелюків правила жінка по імені Шагарат Ад-Дурр. Іслам установлює, що очолювати молитву повинен чоловік.
Жінка ж може вести колективну молитву тільки в тому випадку, якщо в молитві беруть участь винятково жінки.
Читайте також: