Питання виховання молоді стало темою науково-практичної конференції, проведеної в Криму

Британське телебачення показало коранічну історію Христа
Питання виховання молоді стало темою науково-практичної конференції, проведеної в Криму
15.11.2007
Оцініть статтю: 
(376 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Вчора, 14 листопада, у Криму пройшла науково-практична конференція, на якій було піднято питання виховання молоді в реаліях українського суспільства. Усвідомлюючи роль виховання підростаючого покоління в побудові здорового суспільства, представники громадських, релігійних і урядових організацій Криму зустрілися для обговорення наболілих проблем.

Ініціаторами зустрічі стали Верховна рада АР Крим, Міністерство освіти і науки АРК, Таврійський національний університет ім. Вернадського, а також Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраід». Конференція під назвою «Духовно-моральне виховання молоді: актуальні питання теорії і практики», була проведена в приміщенні Ісламського культурного центру міста Сімферополь.

В роботі конференції взяло участь 250 чоловік, у тому числі вчителі шкіл, керівники регіональних органів управління освіти, вчені, фахівці-методисти, педагоги-практики з регіонів України і Криму.

Конференція ставила перед собою ціль об'єднати представників різних конфесій, громадських організацій, політичних діячів для встановлення розвитку і зміцнення високих духовно-моральних якостей у багатонаціональному суспільстві Криму.

Було заслухано більше 50 доповідей, в яких піднімалися всі основні питання, пов'язані зі створенням і реалізацією єдиних систем виховання на регіональному рівні.

Були запропоновані різні теми для обговорення, такі як дитяча злочинність і її профілактика, вплив західної і східної культур на виховання молоді, моральне виховання в державних і духовних установах, моральне виховання в родині, гендерні стосунки у світлі духовного виховання молоді.

Також було запропоновано на основі педагогічного досвіду обговорити викладання в загальноосвітніх школах Криму основ православної та ісламської культур.

Зачитані доповіді представників різних конфесій свідчили про бажання учасників спільно вирішувати наболілі і актуальні питання.

Представник української православної церкви Київського патріархату, отець Василь, секретар Владики Лазаря, митрополита Сімферопольського і Кримського, підняв питання впливу ЗМІ на виховання молоді. «Сьогодні ЗМІ має дуже великий вплив на молодь, зокрема через рекламу алкоголю, сигарет і заохочення аморальної поведінки». Також митрополит відмітив, що «у православних християн і в мусульман моральні цінності схожі». Тому, на його думку, необхідно об'єднати всі зусилля для виховання молоді на благо нашого суспільства.

Муфтій Криму Еміралі Аблаєв у своєму виступі закликав перейти від нескінченних обговорень проблем до їхнього практичного вирішення. Він зокрема наполіг на тому, щоб за підсумками конференції був складений план подальших дій з розвитку духовного виховання молоді в багатонаціональному суспільстві півострова Крим.

В доповіді «Духовно-моральне виховання засобами православної культури» Таїсії Титової, професора Кафедри економічних теорій, філософії і політології Кримського юридичного інституту, пролунала пропозиція створити спільну республіканську програму викладання в школах і вузах, що охоплювала б як основи православ'я, так і основи ісламу. Для цього, за її словами, необхідно видати учбово-методичну програму, створити постійно діючий семінар з культури православ'я та ісламу для викладачів.

Сейран Арифов, директор Школи Хафізів, заступник голови ВАГО «Альраід» з навчальної роботи, виступив з доповіддю на тему «Проблеми духовно-морального виховання молоді в ісламі». Він відзначив, що головними джерелами такого виховання є Коран і Сунна, тому особистість молодого мусульманина багато в чому залежить від його релігійної освіченості, яку він може отримати в родині, в мечеті або медресе, а також у навчальних установах.

Віктор Ганкевич, доктор історичних наук, професор Кафедри історії України і допоміжних історичних дисциплін Таврійського національного університету, у своїй доповіді «Кримські медресе - центри ісламської духовності», наводячи факти з історії Криму, показав, що медресе відігравали ключову роль у вихованні молоді. Цим він хотів звернути увагу на те, що збільшення кількості медресе в Криму позитивно вплине на виховання місцевої мусульманської молоді.

Учасників конференції привітав глава ВАГО «Альраід» Ісмаіл Кади. Він нагадав присутнім відомі висловлювання Пророка Мухаммада (мир йому і благословіння Аллаха): «Я був посланий, щоб удосконалити моральність», а також «Кращий з вас той, хто має кращу вдачу». Цими словами він підкреслив ключову роль моральності у вихованні особистості людини.

Доповіді було зачитано українською і російською мовами, що свідчило про толерантну атмосферу. Негласним девізом конференції стала повага до інших культур, релігій та до традицій численних народів, що живуть на кримському півострові.

Наприкінці конференції була прийнята резолюція, у якій учасники одностайно відзначили, що від моральної орієнтації підростаючого покоління, їхньої грамотності, знань і практичних навичок залежить майбутнє України і її місце у світовому співтоваристві. За підсумками конференції організаторами передбачено видання збірки наукових доповідей, зачитаних на конференції.

За матеріалами Арраід.орг

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.