Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Точка зору > Жоден мусульманин Криму не зробив ані єдиного пострілу, — Саід Ісмагілов

Жоден мусульманин Криму не зробив ані єдиного пострілу, — Саід Ісмагілов

Жоден мусульманин Криму не зробив ані єдиного пострілу, — Саід Ісмагілов
30.06.2016

У Криму найбільше страждає мусульманська спільнота. Про це заявив муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов 21 червня в Інституті філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України в Києві, де відбулася презентація колективної монографії «Мусульманська спільнота України: інституціоналізація і розвиток».

Під час обговорення праці розмова вчених багаторазово торкалася мусульманських спільнот Криму та Донбасу.

— Дуже цікаво те, що два духовних управління, які були офіційно зареєстровані в Криму і Донбасі за часів Януковича, першими перейшли на бік окупантів і заявили про свою вдячність і любов до Росії, — зазначив Саід Ісмагілов.

Релігійний діяч наголосив, що під час дискусії пан Олег Ярош та пані Гульнара Бекірова, також присутні на заході, нагадували про численні звинувачення мусульман Криму в екстремізмі, котрі лунали до анексії півострова.

— Що ми маємо по факту екстремізму? Що жоден мусульманин Криму не зробив ні єдиного пострілу. Справжні екстремісти, які захопили Крим, протягом 20 років казали, що на півострові якщо не база «Аль-Каїди», то ІДІЛу точно. А виявилось, що не знайшлось жодного екстреміста. Навпаки, найбільше страждають саме мусульмани Криму — це теж певна тенденція. Але навіть попри це, у вільних регіонах України продовжується полеміка і звинувачення мусульман в екстремізмі, — сказав Саід Ісмагілов.

Релігійний діяч підкреслив, що навіть коли з’являються повідомлення СБУ про затримання певних людей, причетних до якихось угрупувань, вони найчастіше виявляються іноземцями. Ці люди або росіяни, або вихідці з арабських країн, і до мусульман України стосунку не мають, наголосив Саід Ісмагілов.

Теги: 
Крим
мусульмани Криму
муфтій Саід Ісмагілов
ДУМУ «Умма»
Інститут філософії ім. Г. С. Сковороди
Київ
Олег Ярош
Гульнара Бекірова
репресії
переслідування мусульман
мусульмани України

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/tochka-zoru/zhoden-musulmanyn-krymu-ne-zrobyv-ani-yedynogo-postrilu-said-ismagilov