Жоден мусульманин Криму не зробив ані єдиного пострілу, — Саід Ісмагілов

Жоден мусульманин Криму не зробив ані єдиного пострілу, — Саід Ісмагілов
Архів. Саід Ісмагілов у Національному музеї літератури під час вшанування пам"яті вбитого більшовиками кримськотатарського патріота Номана Челебіджихана

У Криму найбільше страждає мусульманська спільнота. Про це заявив муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов 21 червня в Інституті філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України в Києві, де відбулася презентація колективної монографії «Мусульманська спільнота України: інституціоналізація і розвиток».

Під час обговорення праці розмова вчених багаторазово торкалася мусульманських спільнот Криму та Донбасу.

— Дуже цікаво те, що два духовних управління, які були офіційно зареєстровані в Криму і Донбасі за часів Януковича, першими перейшли на бік окупантів і заявили про свою вдячність і любов до Росії, — зазначив Саід Ісмагілов.

Релігійний діяч наголосив, що під час дискусії пан Олег Ярош та пані Гульнара Бекірова, також присутні на заході, нагадували про численні звинувачення мусульман Криму в екстремізмі, котрі лунали до анексії півострова.

— Що ми маємо по факту екстремізму? Що жоден мусульманин Криму не зробив ні єдиного пострілу. Справжні екстремісти, які захопили Крим, протягом 20 років казали, що на півострові якщо не база «Аль-Каїди», то ІДІЛу точно. А виявилось, що не знайшлось жодного екстреміста. Навпаки, найбільше страждають саме мусульмани Криму — це теж певна тенденція. Але навіть попри це, у вільних регіонах України продовжується полеміка і звинувачення мусульман в екстремізмі, — сказав Саід Ісмагілов.

Релігійний діяч підкреслив, що навіть коли з’являються повідомлення СБУ про затримання певних людей, причетних до якихось угрупувань, вони найчастіше виявляються іноземцями. Ці люди або росіяни, або вихідці з арабських країн, і до мусульман України стосунку не мають, наголосив Саід Ісмагілов.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.