7 фактів про Іслам, які необхідно знати

7 фактів про Іслам, які необхідно знати
Заборонена мечеть в Мецці, Саудівська Аравія. Одна із трьох головних святинь ісламу.
05.11.2014
Оцініть статтю: 
(1248 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Мусульманин» - не завжди «араб», «Ісус був великим пророком» і «більшість мусульман не має відношення до тероризму» - про все це і не тільки піде мова в даній статті.

1. «Мусульманин» і «араб» - це різні речі.

«Мусульманин» - це термін, що позначає релігійну приналежність людини, що сповідує Іслам. «Араб», навпаки, термін відноситься до етнолінгвістичної приналежності. Араб - це людина, яка виросла в суспільстві людей, що розмовляють арабською мовою. Це правда, що Іслам бере початок серед арабських держав і Коран був написаний арабською мовою. Проте, історично склалося так, що араби входили до складу стародавніх православних християнських церков. З іншого боку, Іслам поширився далеко за межі арабського світу, і зараз більшість мусульман не є арабами.

2. Слово «Іслам» означає «покірність».

Мусульманин це той, хто покірний Богу. Мусульманська доктрина про Бога і поклонінні Йому заснована на вченні Мухаммада. Таким чином, мусульмани вірять у те, що "Немає Бога крім Аллага, і Мухаммад пророк Його".

3. Є дві головних мусульманських конфесії.

Дві головних течії в мусульманстві - це суніти і шиїти. Суніти є найбільш поширеними і становлять близько 85% від числа всіх мусульман. Поділ відбувся в першому поколінні мусульман після смерті Мухаммада. Причиною розколу були суперечки про те, хто повинен стати наступником пророка і очолити ісламську спільноту.

4. Ісламське віровчення можна коротко узагальнити як віру в Єдиного Бога, Його пророків, Його книги, Його ангелів, приречення і останній суд.

Іслам вчить, що люди народжені духовно нейтральними, але цілком здатними до всецілої слухняності Богу і що вони залишаються такими ж, навіть якщо мають особисті гріхи. Отже, вимоги ісламу до людини - просто інструкція для життя. У цій релігії немає спасителя, а є тільки пророки.

5. Іслам вчить, що Ісус був великим пророком.

Іслам стверджує, що Ісус був народжений від діви, прожив безгрішне життя, зробив безліч чудес і повинен прийти вдруге в кінці часів. Проте в силу суворої монотеїстичності Ісламу його божественність заперечується, а твердження, що він - «Син божий» відкидається як вид багатобожжя. Також, згідно з писанням, відкидається той факт, що він помер на хресті, а був узятий на небо, не зазнавши страждань і смерті. Іслам категорично відкидає концепцію замісної жертви.

6. Ісламське віровчення засноване на п'яти стовпах Ісламу.

Вони складаються зі сповідання віри (Немає Бога крім Аллага, і Мухаммад пророк Його), молитви (ритуальна молитва з поклонами, чинена п'ять разів на день в напрямку Мекки), милостині (в деяких мусульманських країнах прийнята як офіційний податок), піст (мусульмани постять протягом місяця Рамадана згідно з місячним календарем, і в цей період не приймають їжі і пиття протягом дня, але ця заборона знімається із заходом сонця), і паломництва (паломництво в Мекку, яке кожен мусульманин повинен здійснити хоча б раз протягом свого життя).

7. Переважна більшість мусульман не має відношення до тероризму.

Релігійні закони ісламу не дозволяють умисне вбивство. Під заборону також потрапляє і самогубство. Найчастіше, люди, що називають себе мусульманами і беруть участь у терористичних акціях, керуються не Кораном, а настановами тих авторитетів, які переслідують свої непристойні цілі. Іслам, як і інші світові релігії, стоїть на позиціях миру по відношенню до всіх людей, незалежно від їх релігійної, соціальної, політичної та ін. ідентичності.

З незначними правками взято

з «УНІАН-Релігії»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.