Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Муфтій ДУМУ «Умма» про ініціативу Президента надати статусу державних мусульманським святам: Це просто і по-людськи — дати людині можливість провести байрам не на підприємстві біля верстата

Муфтій ДУМУ «Умма» про ініціативу Президента надати статусу державних мусульманським святам: Це просто і по-людськи — дати людині можливість провести байрам не на підприємстві біля верстата

 Это просто и по-человечески — дать человеку возможность провести байрам не на предприятии у станка
11.08.2020

Тотальне нерозуміння питання і тотальне бажання його прокоментувати — так можна охарактеризувати реакцію в соцмережах на ініціативу надання мусульманським і юдейським святам статусу державних.

Таку думку висловив муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов після появи негативних і навіть образливих коментарів користувачів інтернету під публікаціями щодо ініціативи Президента України Володимира Зеленського надати деяким святам статусу державних.

«Почитав коментарі на Наш Киев, ТСН і Громадське під новиною про це. Коментарів дуже багато, по декілька сотень, і 90% з них або негативні, або навіть образливі. Відкидаючи деякий відсоток ботів (особливо російськомовних), маємо все-одно чималу негативну реакцію користувачів соцмереж на здавалось би абсолютно нормальну і справедливу ініціативу, — пише шейх Саідна своїй сторінці в соцмережі Фейсбук. — Звідки стільки ненависті і образ на адресу мусульман? Коли питаю про це, коментатори відсилають мене до якихось утисків чи негараздів в Афганістані, в Африці, або навіть у середньовіччі. А до чого тут мусульмани України? — питаю я. Ви дійсно вважаєте, що мусульмани України здатні впливати на ситуацію в Сомалі чи Афганістані? Ви — доросла людина, абсолютно серйозно вірите, що ми можемо вплинути на іншу країну, і заборонити їй змінювати статус, наприклад, культової споруди? Якщо ви так вважаєте, тоді вплиньте, будь ласка, на ваших одновірців у Росії, і накажіть їм повернути Крим і Донбас! — пропоную я. На цьому співрозмовник чомусь зникає».

Повертаючись до теми надання деяким релігійним святам статусу державних, муфтій ДУМУ «Умма» пояснює:

«…Статус державного свята зовсім не означає, що це — загальнонаціональний вихідний день. Дорослим освіченим людям це мало би бути зрозумілим. Шкода, що в новинах на інформаційних ресурсах про це відразу не написали. Може, хтось і прочитав би. Існує чимало державних свят, які не є вихідними. Приміром, такі професійні свята, як от «День юриста» чи «День працівника культури». Вони є державними святами, але робочими днями. Якщо головні мусульманські і юдейські свята визнають на державному рівні, то це не означатиме, що вони будуть загальнонаціональними вихідними днями. Це будуть робочі дні для всіх, крім громадян, що сповідують цю конкретну релігію, які матимуть право звертатись до роботодавця з проханням надати їм вихідний через їхню релігійну потребу. У цьому немає ніякої образи для християн, і ніякої образи для невіруючих. Це просто і по-людськи — дати людині можливість провести Курбан-байрам у родинному колі, як це роблять християни на Великдень, а не на підприємстві біля верстата».

Нагадаємо, що Президент України доручив Кабінетові Міністрів опрацювати питання надання державного статусу окремим релігійним святам, зокрема таким, як Рамазан-байрам, Курбан-байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду тощо.

Як повідомляє офіційне інтернет-представництво президента України, відповідний указ № 303/2020 підписано 30 липня.

Як зазначено у документі, така пропозиція подана з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян; реалізації рівних прав і можливостей усіх вірних; ушанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального і багатоконфесійного.

Теги: 
шейх Саид Исмагилов
Владимир Зеленский
Курбан байрам
ид аль Адха
праздники

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/muftiy-dumu-umma-pro-iniciatyvu-prezydenta-nadaty-statusu-derzhavnyh-musulmanskym