Муфтій ДУМУ «Умма» про ініціативу Президента надати статусу державних мусульманським святам: Це просто і по-людськи — дати людині можливість провести байрам не на підприємстві біля верстата

Муфтий ДУМУ «Умма» об инициативе Президента присвоить статус государственных мусульманским праздникам: Это просто и по-человечески — дать человеку возможность провести байрам не на предприятии у станка
11.08.2020
Оцініть статтю: 
(119 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Тотальне нерозуміння питання і тотальне бажання його прокоментувати — так можна охарактеризувати реакцію в соцмережах на ініціативу надання мусульманським і юдейським святам статусу державних.

Таку думку висловив муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов після появи негативних і навіть образливих коментарів користувачів інтернету під публікаціями щодо ініціативи Президента України Володимира Зеленського надати деяким святам статусу державних.

«Почитав коментарі на Наш Киев, ТСН і Громадське під новиною про це. Коментарів дуже багато, по декілька сотень, і 90% з них або негативні, або навіть образливі. Відкидаючи деякий відсоток ботів (особливо російськомовних), маємо все-одно чималу негативну реакцію користувачів соцмереж на здавалось би абсолютно нормальну і справедливу ініціативу, — пише шейх Саідна своїй сторінці в соцмережі Фейсбук. — Звідки стільки ненависті і образ на адресу мусульман? Коли питаю про це, коментатори відсилають мене до якихось утисків чи негараздів в Афганістані, в Африці, або навіть у середньовіччі. А до чого тут мусульмани України? — питаю я. Ви дійсно вважаєте, що мусульмани України здатні впливати на ситуацію в Сомалі чи Афганістані? Ви — доросла людина, абсолютно серйозно вірите, що ми можемо вплинути на іншу країну, і заборонити їй змінювати статус, наприклад, культової споруди? Якщо ви так вважаєте, тоді вплиньте, будь ласка, на ваших одновірців у Росії, і накажіть їм повернути Крим і Донбас! — пропоную я. На цьому співрозмовник чомусь зникає».

Повертаючись до теми надання деяким релігійним святам статусу державних, муфтій ДУМУ «Умма» пояснює:

«…Статус державного свята зовсім не означає, що це — загальнонаціональний вихідний день. Дорослим освіченим людям це мало би бути зрозумілим. Шкода, що в новинах на інформаційних ресурсах про це відразу не написали. Може, хтось і прочитав би. Існує чимало державних свят, які не є вихідними. Приміром, такі професійні свята, як от «День юриста» чи «День працівника культури». Вони є державними святами, але робочими днями. Якщо головні мусульманські і юдейські свята визнають на державному рівні, то це не означатиме, що вони будуть загальнонаціональними вихідними днями. Це будуть робочі дні для всіх, крім громадян, що сповідують цю конкретну релігію, які матимуть право звертатись до роботодавця з проханням надати їм вихідний через їхню релігійну потребу. У цьому немає ніякої образи для християн, і ніякої образи для невіруючих. Це просто і по-людськи — дати людині можливість провести Курбан-байрам у родинному колі, як це роблять християни на Великдень, а не на підприємстві біля верстата».

Нагадаємо, що Президент України доручив Кабінетові Міністрів опрацювати питання надання державного статусу окремим релігійним святам, зокрема таким, як Рамазан-байрам, Курбан-байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду тощо.

Як повідомляє офіційне інтернет-представництво президента України, відповідний указ № 303/2020 підписано 30 липня.

Як зазначено у документі, така пропозиція подана з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян; реалізації рівних прав і можливостей усіх вірних; ушанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального і багатоконфесійного.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.