Зеленський назвав деокупацію Криму своїм пріоритетом

Зеленський назвав деокупацію Криму своїм пріоритетом
Зеленський назвав деокупацію Криму своїм пріоритетом
23.10.2020
Оцініть статтю: 
(102 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Поки Крим лишається окупованим, а українці та кримські татари піддаються регулярним переслідуванням, світ не повинен забути про Крим, заявив президент України.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що, попри виклики, що з ними стикнулася Україна через пандемію COVID-19, досягнення миру на Донбасі та деокупація Автономної Республіки Крим були й будуть для нього пріоритетами. Про це сказано в повідомленні пресслужби Офісу Президента України.

«Пункт, який не був першим, але є найголовнішим для мене і, переконаний, для всіх українців. Це завершення війни на Донбасі, настання миру, повернення наших людей та повернення наших територій», — заявив голова держави, звернувшись з посланням до Верховної Ради про внутрішнє й зовнішнє становище України.

Володимир Зеленський нагадав, що для цього розблоковано Нормандський процес, фактично припинений від 2016 року, і що вдалося звільнити з окупованих територій та з Росії 136 українських громадян, зокрема моряків, Олега Сенцова, Едема Бекірова, Олександра Кольченка, Станіслава Асєєва та багатьох інших.

Голова держави зазначив, що Європейський Союз, США, Канада, Велика Британія, Туреччина та інші партнери Києва незмінно підтримують Україну, а українські дипломати безперестанно працюють, готуючи наступний Нормандський саміт у Берліні, щоб прискорити настання миру в Україні.

За словами президента, триває боротьба й за молодь на окупованих територіях, за їхні думки. Саме тому з цього року діти з Криму та ОРДЛО можуть вступати до всіх вишів України та вчитися там безплатно.

Зеленський також повідомив: «Ми дуже хочемо, щоб люди там знали правду про Україну від України, а не від Кисельова. Ми запустили канал „Дом“, що мовить на Крим та Донбас».

Президент із жалем констатував, що питання Криму ніколи не стояло на порядку денному зустрічей Нормандського формату. Але воно було, є й завжди буде на порядку денному чинної влади, підкреслив він і заявив: поки Крим лишається окупованим, а українці та кримські татари піддаються регулярним переслідуванням, світ не повинен забувати про півострів. Для цього українська влада шукає нові дієві інструменти, зокрема створює формат «Кримська платформа» — майданчик для координації міжнародних зусиль щодо захисту прав кримців і деокупацію півострова.

«Я вже предметно обговорив цю ініціативу з представниками Європейського Союзу, Великої Британії, Канади, Туреччини та іншими партнерами. Багато з них готові приєднатися та брати в ній активну участь», — додав глава держави.

Проте, зазначив він, держава та представники влади вже повинні приймати рішення, що наблизять деокупацію.

«Всі українці мають однаково розуміти, що буде після звільнення та повернення наших тимчасово окупованих територій. Досягнувши миру, ми розпочнемо безпечну реінтеграцію, користуючись успішним міжнародним досвідом. Це пакет законів про перехідний період, насамперед — про відповідальність», — заявив президент, зазначивши, що мова, зокрема, про особливі економічні умови для Донбасу.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.