Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Сумські мусульмани візьмуть участь у створенні міжнародного «Парку щастя»

Сумські мусульмани візьмуть участь у створенні міжнародного «Парку щастя»

02.03.2021 г., Сумы. Презентация проекта «Greening of the Planet», инициированного Благотворительным фондом «Озеленение Украины»
02.03.2021 г., Сумы. Презентация проекта «Greening of the Planet», инициированного Благотворительным фондом «Озеленение Украины»
02.03.2021 г., Сумы. Презентация проекта «Greening of the Planet», инициированного Благотворительным фондом «Озеленение Украины»
04.03.2021

Ісламський культурний центр Сум вирішив приєднатися до масштабного проєкту «Greening of the Planet», ініційованого Благодійним фондом «Озеленення України».

Долучитися до глобальної екоініціативи «Озеленення планети» може будь-яка людина, а також компанії, підприємства, організації. Одна з акцій відбудеться 20 березня, в Міжнародний день щастя: активісти мають намір озеленити територію навколо озера Чеха в Зарічному районі Сум.

Свою лепту в добру справу внесуть і сумські послідовники Ісламу:

«Переказують зі слів Анаса ібн Маліка, що Пророк (мир йому і благословення) сказав: „Якщо настане Час (Судний день) і хтось із вас триматиме в руці саджанець, то, як зможе, нехай посадить його“; „Якщо мусульманин посадить дерево чи посіє насіння, а потім птах або людина, або тварина з'їсть від [того, що виросте з] них, то й це буде прийняте як пожертва“ (Аль-Бухарі)», — нагадав хадиси імам мечеті Ісламського культурного центру Сум, повідомивши про твердий намір одновірців і цього року взяти участь в озелененні міста.

Озеро Чеха, що його берега планують зеленити, є в Зарічному районі міста; його площа становить близько 32 га, об’єм води — понад 2 млн куб. метрів. Максимальна глибина водойми — 14 метрів. В озері багата флора й фауна: 15 видів риб, а ще велике число земноводних, птахів і ссавців. Це важливий рекреаційний ресурс міста, але ще на початку 90-х років фахівці констатували, що екологічний стан озера досить напружений і спостерігається тенденція до його погіршення. З часом ситуація не поліпшилася. Ще 2017 року екоактивісти повідомляли про факти самовільного будівництва на його берегах і захоплення ділянок. У межах прибережної захисної смуги провадиться підприємницька діяльність, околиці стали місцем вигулу псів. Навесні там випалюють очерет і суху траву, що також негативно впливає на довкілля. В озері регулярно ловлять рибу і, нерідко, спецзасобами, ба більше, зафіксовані навіть випадки полювання на качок. Це все в комплексі шкодить флорі й фауні, тому прибережна смуга потребує постійних заходів щодо поліпшення її санітарного стану й самої допомоги волонтерів для цього замало. Дуже актуальне максимальне озеленення прибережної смуги.

2 березня імам Рустам Хуснутдинов брав участь пресконференції в Конгрес-центрі Сумського державного університету, де про екологічну ініціативу повідомили президент «Business Woman Club», власниця міжнародного видання «Business Woman», генеральний директор Книги рекордів України та голова Благодійного фонду «Озеленення України» Ганна Крисюк та співорганізатор масштабного проєкту «Greening of the Planet» у Сумській області Дмитро Кулібабін.

За словами Анни Крисюк, завдання проєкту «Озеленення планети» — посадити 1 млн дерев у 100 країнах і змінити екосвідомість людей у ​​цілому світі:

Як повідомляв «Іслам в Україні», 17 жовтня 2020 року відбулася всеукраїнська акція «Мільйон дерев за 24 години», і в ній узяли участь мусульмани Сум: не тільки українські послідовники Ісламу, а й іноземні студенти з Лівану, Єгипту, Палестини, Кенії.

Теги: 
екоакція
«Мільйон дерев»
мільйон дерев
ІКЦ м Суми
благодійність

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/sumski-musulmany-vizmut-uchast-u-stvorenni-mizhnarodnogo-parku-shchastya