Від екосвідомості і високої екокультури до добробуту країни

Активісти Києва
Активісти Києва
Активісти Запоріжжя
Активісти Запоріжжя
Активісти Сум
Активісти Сум
Активісти Запоріжжя
Активісти Запоріжжя
Активісти Сум
Активісти Сум
Активісти Вінниці
Активісти Вінниці
Активісти Дніпра
Активісти Дніпра
Активісти Львова
Активісти Львова
Активісти Вінниці
Активісти Вінниці
Активісти Львова
Активісти Львова
Активісти Києва
Активісти Києва
Активісти Києва
Активісти Києва
Активісти Києва
Активісти Запоріжжя
Активісти Сум
Активісти Запоріжжя
Активісти Сум
Активісти Вінниці
Активісти Дніпра
Активісти Львова
Активісти Вінниці
Активісти Львова
Активісти Києва
Активісти Києва
19.10.2020
Оцініть статтю: 
(68 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У суботу 17 жовтня 2020 року відбулася всеукраїнська акція «Мільйон дерев за 24 години».

Це частина глобальної ініціативи, яка реалізується у більш ніж 100 країнах світу.

Активісти ще навесні цього року планували провести масове озеленення в різних містах України, але плани були порушені через карантинні обмеження, запроваджені з метою мінімізації пандемії коронавірусної інфекції.

Нині до доброї справи долучилися сотні небайдужих співгромадян. 

Звичайно ж, не залишилися осторонь і українські мусульмани, для яких проблеми екології, турботливого і дбайливого ставлення до навколишнього середовища — у пріоритеті, адже є частиною релігійних приписів.

«Дерева — це легені нашої планети, які очищають повітря, мінімізують шум міста, роблять вулиці нашого міста красивішими і більш свіжими! Висаджуючи дерева, ми робимо цей світ трішечки кращим, а також здійснюємо садака джарія, тобто безперервну милостиню», — говорить завідувач відділу історії і культури ісламу ГО «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Тарік Сархан, нагадавши, що в минулорічній акції в рамках проєкту «Мільйон дерев» лише київські мусульмани посадили в столиці півтисячі дерев —  і ці саджанці чудово прижилися.

Цього року представники Ісламського культурного центру м.Києва, попри сильний дощ, теж приєдналися до акції. Вони не тільки висаджували дерева, а й відгукнулися на заклик про збір коштів на придбання саджанців катальпи, кожен з яких коштував 250 грн.

Радує, що ці надзвичайно красиві дерева, які мають багато корисних властивостей, стануть окрасою української столиці!

Як повідомляють у соцмережі Фейсбук волонтери жіночої благодійної організації «Мар'ям», на одній зі столичних вулиць у промисловому районі стало на сімдесят дерев більше.

Не прохолоджувалися на дозвіллі і мусульмани м.Суми.

Як повідомив імам сумської мечеті Рустам Хуснутдинов, іноземні студенти із задоволенням приєдналися до всеукраїнського проєкту.

Зауважимо, що серед восьми мусульман-волонтерів — не тільки етнічні українці. Завдяки зусиллям вихідців з Лівану, Єгипту, Палестини, Кенії відтепер будуть тягнутися до сонця під українським небом 80 саджанців клена і дуба.

«Громадська організація іноземних студентів «Дружба» і мусульманська релігійна громада «Ісламський культурний центр» взяли участь у висаджуванні дерев у дитячому парку «Казка».

«Нам вдалося не тільки посадити дерева, а й об'єднатися з місцевими жителями, підприємцями, політиками, людьми різних національностей і релігійних поглядів, — впевнений імам Рустам. — Не важливо, якою мовою ти розмовляєш, де працюєш і членом якої партії ти є! Усі ми живемо на цій прекрасній землі й у кожного з нас є шанс зробити нашу країну кращою! Разом ми — сила! Разом ми творимо історію! Разом ми покращуємо наше сьогодення і майбутнє!»

Львівські мусульмани теж не «пасли задніх». Порівняно невелика команда одновірців з 13 осіб, представників жіночої організації «Ірада» й інші активісти Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада весь день (з 9:00 до 15:30) працювали в лісництві, яке знаходиться у 48 кіломестрах від Львова.

Їх внесок в озеленення України — приголомшливий. 3 тисячі 860 саджанців дуба відтепер будуть зеленіти поблизу Рави-Руської.

Як розповіла представниця організації «Ірада», у Школівському лісництві мусульманам довірили ділянку у 0,9 гектара, на якому вони висаджували деревця.

Активістка закликала всіх приєднуватися до подібних акцій:

«Дуже хороший і позитивний заряд маємо від праці на свіжому повітрі — хороша погода, гарний настрій. Бережімо природу разом! Закликаємо всіх охочих, тих, хто любить і береже природу, брати участь у таких акціях, адже це корисно не тільки для чистоти природи, для чистоти повітря, але й для нас і всього людства».

Мусульмани м. Дніпро, представники Ісламського культурного центру силами 12 своїх активістів висадили в місцевому парку Калініна 80 кущів калини.

Як повідомляють в ІКЦ, волонтери завжди прагнуть брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення довкілля, розвиток культурних зв'язків і просвіту. Що  ж як  не добрі справи заради загального блага, які робляться разом з представниками різних спільнот, допомагає краще зміцнити міжконфесійний і міжетнічний мир і злагоду, сприяє руйнуванню стереотипів і упереджень!

Висаджували дерева й у Запоріжжі.

17 жовтня активістки ЖО «Сафія», волонтери Ісламського культурного центру «Віра» також приєдналися до всеукраїнської акції з висаджування дерев.

13 активістів разом зі своїми дітьми висадили 42 саджанці берези, липи, сакури.

«... Висадили берези, липи і сакури в Запорізькій школі-інтернаті «Світанок». Викладацький колектив і діти брали активну участь у спільній справі. 1 мільйон дерев за 24 години здається нездійсненним завданням, якщо ти — один. Водночас, це є здійсненним, якщо об'єднати сили», — повідомляє на своїй фб сторінці жіноча організація «Сафія».

Як стверджує активістка Айша Ісса, вона щаслива можливості залишити в Запоріжжі частинку себе.

«Хочу бачити Запоріжжя зеленим і здоровим! Тому у таких акціях беремо участь уже не вперше і навіть не вдруге, — з гордістю зазначає активістка. — Тільки разом ми зможемо зробити місто, країну здоровими».

Вінницька команда з десяти активістів Ісламського культурного центру посадила в міському парку «Хімік» 20 дерев (сосна, дуб).

Харківський Ісламський культурний центр «Аль-Манар» силами тринадцяти волонтерів-мусульман посадив у місті 29 саджанців липи, горобини і сливи сорту Піссарда.

До речі, ця слива —  дивовижне дерево, адже, крім всіх корисних властивостей воно дозволяє відчути неабияку естетичну насолоду в період свого цвітіння. Вся її крона цілий місяць, з квітня по травень, радує око своєю щільною вуаллю спочатку рожевих, а потім — темно-червоних відтінків.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.