Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у світі > Ісламські правозахисники відзначили День пам'яті жертв геноциду

Ісламські правозахисники відзначили День пам'яті жертв геноциду

31.01.2012

22 січня у Лондоні Ісламська комісія з прав людини (IHRC) провела конференцію, приурочену Дню пам'яті жертв геноциду, що відбувався у різних країнах світу в новітній історії.

Сучасні вчені зараховують до фактів геноциду рабство, майже повне винищування корінного населення американського континенту, знищення народів Конго та Індії, холокост, а також порівняно недавні події, такі як геноцид палестинців, боснійців, народів Центральної Америки і чеченців.

На конференції виступили відомий учений Ілан Паппе (Ilan Pappe) з університету Ексетера, боснійський мусульманин, що пережив геноцид, Хасан Нуханович (Hasan Nuhanovic), віце-президент кампанії за ядерне роззброєння Брюс Кент (Bruce Kent), представник антисіоністської організації Neturei Karta равін Арон Коен (Ahron Cohen), відома британська журналістка Лорен Бут (Lauren Booth).

Ісламська комісія з прав людини проводить подібні заходи з 2010 року. Вона створена в 1997 році як незалежна неприбуткова організація, яка вбачає своє завдання у захисті справедливості та рівності усіх людей, незалежно від національного походження і громадського положення, боротьбі з дискримінацією і забобонами.

Організація також відстежує, реєструє і критикує факти військових злочинів, злочинів на ґрунті ненависті, дискримінації і порушень прав людини.

IHRC є консультативним органом при Економічній і соціальній раді ООН, займається дослідницькою діяльністю, підготовкою офіційних звітів для урядів і міжнародних організацій.

Цього року на заході з нагоди дня пам'яті жертв геноциду обговорювалися долі окремих жертв нацистського холокосту, доля жертв геноциду в Сребрениці, а також таке лихо як работоргівля.

Однією з головних тем конференції стало актуальне палестинське питання. Розповівши, що його сім'я загинула під час холокосту, равін Коен наголосив, що політика сіоністів у Палестині знецінює людське життя, оскільки ставить національну приналежність вище за людські цінності.

Професор Паппе привернув увагу до проблеми геноциду палестинської культури і пам'яті, без вирішення якої неможливий вихід із політичного глухого кута, в якому опинився процес палестино-ізраїльского врегулювання.

За його словами, досягнувши значного географічного і демографічного зменшення Палестини за допомогою своїх західних союзників, “Ізраїль” використав культурний геноцид, за рахунок якого нав'язав уявлення, ніби Палестина складається тільки із Західного берега і Сектора Газа.

Ця думка настільки широко розповсюджена, що нею оперують навіть палестинські політики, тоді як насправді, єврейська держава, створена у 1948, зайняла більше 80% території Палестини, нагадав учений.

Він вважає, що найважливішою метою деарабізації “Ізраїлю” є знищення пам'яті про Палестину як про арабську мусульманську державу.

Учасники дискусій, що відбулися на конференції, підкреслили, що геноцид - це не лише явище минулого, він відбувається і зараз шляхом викорінювання пам'яті і культури народів, тому необхідно докладати зусиль у ґалузі освіти, щоб запобігти повторенню цих трагічних подій.

У зв'язку з цим, IHRC запросила представників релігійних, освітніх центрів, місцевих громад і шкіл, щоб ушанувати пам'ять жертв геноциду і створити рух із запобігання повторення актів геноциду в майбутньому.

У межах конференції також відбувся поетичний конкурс серед учнів шкіл, переможець якого отримав можливість поїхати до Боснії та відвідати місця геноциду в Сребрениці.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Експерти ООН все-таки визнали блокаду Сектора Газа протизаконною

Сьогодні - 16 років від дня розправи в Сребреніці над 8 тис. мусульман

Права людини в ісламі – огляд книги

Теги: 
IHRC

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-sviti/islamski-pravozahisniki-vidznachili-den-pamyati-zhertv-genocidu