Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Ісламознавство > Міжнародний союз мусульманських учених: знання заради відродження

Міжнародний союз мусульманських учених: знання заради відродження

11.09.2014

У 2004 році в Лондоні була заснована перша і на сьогодні єдина організація, що займається шаріатськими науками і проблемами відродження та популяризації Ісламу − Міжнародний союз мусульманських учених (International Union of Muslim Scholars, IUMS). Це всесвітня неурядова ісламська організація зі штаб-квартирою в Ісламському культурному центрі Ірландії (пізніше в Досі, Катар).

У 2004 році в Лондоні була заснована перша і на сьогодні єдина організація, що займається шаріатськими науками і проблемами відродження та популяризації Ісламу − Міжнародний союз мусульманських учених (International Union of Muslim Scholars, IUMS). Це всесвітня неурядова ісламська організація зі штаб-квартирою в Ісламському культурному центрі Ірландії (пізніше в Досі, Катар).


Той факт, що до керівництва IUMS входять представники різних течій Ісламу (суніти і шиїти), а одним з пріоритетних питань для союзу є пропаганда зближення ісламських мазхабів, говорить про те, що робота організації поширюється на мусульман в цілому. І саме цим пояснюється критика її діяльності. Тим не менше, союз з року в рік приваблює все більше прихильників і послідовників.


У заяві, поширеній на офіційному сайті організації з нагоди десятиріччя її діяльності, йдеться про те, що відрізняє діяльність IUMS від інших ісламських об’єднань. Насамперед це її міжнародний статус, неурядовий і науковий характер, незалежність, здійснення ісламського заклику, поміркованість і реалізм. При цьому IUMS звертає особливу увагу на те, що організація «не обмежується деклараціями і зверненнями, а займається конкретною роботою щодо ісламського відродження, акумулюючи і використовуючи всі наявні в неї наукові та функціональні можливості».


Міжнародний союз мусульманських учених займається вирішенням багатьох актуальних питань, що стосуються не тільки ісламської умми, а й релігійного діалогу в цілому. Так, наприклад, у 2010 році МСМУ взяла активну участь у процесі пошуку перемир’я між зайдитськими повстанцями і урядом Ємену під час конфлікту в Сані, а в 2013 році виступила з різким засудженням розстрілу мирних демонстрантів у єгипетській столиці, а також конфлікту, що розпалювався в єгипетських ЗМІ між мусульманами і християнами-коптами.


У 2014 році авторитетні мусульманські вчені з числа членів союзу виступили із заявою про неприпустимість поширення ідеї створення ісламської халіфату в Іраку, посилаючись на те, що «оголошення ісламського халіфату ІДІЛ («Ісламська держава Іраку і Леванту») не відповідає ніяким шаріатським критеріям».


На IV сесії Генеральної асамблеї IUMS у Стамбулі, що зібрала в останній декаді серпня делегатів з 70 країн, говорилося про роль мусульманських вчених у відродженні умми і вирішенні проблеми релігійної самоідентифікації, а також про важливість розвитку ісламської освіти. Крім цього, учасники зустрічі обговорили складну ситуацію в Секторі Газа, де триває ізраїльська військова операція.


На думку президента організації шейха Юсуфа аль-Карадаві, робота вчених важлива ще й тому, що Іслам − це насамперед знання: «Отримуючи знання, мусульманин зміцнює свою віру, що призводить до дії і спонукає на добрі справи; за допомогою знання людина розрізняє істину від брехні, добро від зла, справжні акти поклоніння від вигаданих, гідну поведінку від нечестивої».


І ця думка настільки важлива саме сьогодні, коли особливо гостро стоїть проблема роз’єднання мусульманської умми.


Райяна Ольга Черних


islam.com.ua

Теги: 
̳

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/islamoznavstvo/mizhnarodniy-soyuz-musulmanskih-uchenih-znannya-zaradi-vidrodzhennya