Черговий православний священик заявив про універсальність і моральність ісламу, пожалкувавши, що православ'я не в змозі проникнути, подібно релігії Пророка Мухаммада, у всі сфери життя людини.
Виступаючи у Політехнічному музеї перед молодіжною аудиторією, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату архієпископ Іларіон також відзначив, що вбачає загрозу не в «сильному ісламі», а у «слабкому християнстві».
«Питання про іслам повинно ставитися нами не в плані якоїсь загрози, що виходить з ісламу. Скоріше, ми повинні ставити самі собі питання: у чому суть нашого православного християнства, як наше православ'я впливає на наше життя? Як прекрасно сказав один католицький єпископ у Швейцарії, ми повинні боятися не сильного ісламу, а слабкого християнства», - передає слова архієпископа Іслам для всіх з посиланням на РІА «Новини».
За його словами, іслам - релігія, яка дуже добре пристосована до потреб «звичайної земної людини», оскільки у ній «мінімум богослов'я і максимум моральності».
«Крім того, це релігія, спрямована на те, щоб проникати в усі сфери життя людини, тому існують й ісламська держава, й ісламське право», - повідомив представник РПЦ.
«Насправді й православ'я повинне впливати на життя людини у всіх його проявах», - вважає він.
Архієпископ заявив, що вчинки православної людини повинні бути мотивовані її релігійними переконаннями, але часто людина є православною лише номінально. На його думку, саме тому, зокрема, багатодітні родини «у нас рідкість».
За матеріалами Іслам для всіх
Посилання на тему:
Папа Римський Бенедикт XVI наголосив на важливості діалогу між християнами, іудеями та мусульманами
Далай-лама переконаний, що концепцію джихаду у всьому світі неправильно розуміють
«Давайте поговоримо». Послання ісламських духовних лідерів Папі Римському
Ватикан готовий прийняти заклик мусульман до проведення діалогу
Крок Папи, спрямований на відновлення міжрелігійного діалогу, заслуговує схвалення мусульман
Спільне між нами і вами. Лист-заклик до християнських релігійних лідерів світу