Правозахисна організація «Міжнародна Амністія» звинуватила «Ізраїль» у тому, що він не дає палестинцям доступу до мінімуму чистої питної води.
«Амністія» вважає, що це дискримінувало палестинців на окупованому Західному березі, тоді як у Ґазі через ізраїльську блокаду система водопостачання і каналізація опинилися у критичному стані, повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі.
Правозахисники кажуть, що ізраїльтяни споживають вчетверо більше води, ніж палестинці, і що деякі палестинці мають не більше 20 літрів води на добу - це мінімум рекомендований гуманітарними організаціями в умовах надзвичайних ситуацій.
Звіт стверджує, що «Ізраїль» не дозволяє палестинцям на Західному березі копати колодязі і навіть знищує цистерни і ємкості, у яких палестинці тримають воду, тоді як ізраїльські поселенці плавають у басейнах і поливають свої сади.
«Ізраїль» також не допускає палестинців до будівельних матеріалів, необхідних для відбудови водогонів, пояснюючи це тим, що ними для нападів може скористатися ХАМАС.
ООН каже, що прибережні джерела питної води і підземний очисник є настільки забрудненими морською водою і каналізаційними стоками, що лише 10% тих запасів є придатними для споживання.
Речник доброчинної організації «Оксфам» Марк Баттл вважає, що на карту поставлено майбутнє палестинських територій.
«Ця ситуація повільно погіршується, проблеми накопичуються. Це - катастрофа з довкіллям у підвішеному стані. Потрібно негайно щось робити, щоб не дати Ґазі перетворитися на місце, де життя стане неможливим», - заявив пан Баттл.
«Ізраїль» вважає звіт перекрученим і каже, що палестинці отримують більше води, ніж визначено у мирній угоді, укладеній в Осло наприкінці дев'яностих.
Він звинувачує палестинців у розбазарюванні водних ресурсів.
За матеріалами української служби Бі-Бі-Сі
Посилання на тему:
Новини
Комісія ООН обговорить військові злочини «Ізраїлю» у секторі Газа
«Le Temps»: Палестинцям є за що ображатися на світ
Після бійні у секторі Газа на світ почали з'являтися діти із вродженими вадами
Статті
Чи можуть влаштувати геноцид жертви голокосту?
Неспростовні факти про ХАМАС і війну в Газі