Нігерійські мусульмани засуджують різанину в Джосі

1
«Ми самим рішучим чином засуджуємо зґвалтування й убивства», - сказав Адегбіте.
10.03.2010
Оцініть статтю: 
(482 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Ісламські вчені Нігерії засудили варварське вбивство сотень християн у трьох селах, розташованих південніше Джоса. Вони закликали владу притягти до відповідальності тих, хто винний у злочинах, що суперечать духу ісламу.

Різанина у передмістях Джоса «поза всяким сумнівом, є мерзенним актом, що заслуговує осудження, який мусульмани рішуче засуджують», - сказав генеральний секретар Нігерійської верховної ради в ісламських справах (NSCIA) доктор Абдул-Латіф Адегбіте.

Близько 500 чоловік, переважно християнські жінки і діти, були вбиті озброєними мачете бандитами, що напали на три села на окраїнах Джоса - столиці штату Плато.

«Ми самим рішучим чином засуджуємо зґвалтування й убивства», - сказав Адегбіте. «Я не можу повірити, що мусульмани могли зробити настільки тяжкий гріх, вбиваючи тих, хто менший і слабший».

Координатор Конференції ісламських організацій (CIO) Абдуллах Шуаіб назвав убивства неприпустимими й зажадав проведення розслідування погромів.

Відомий ісламський телепроповідник і викладач Університету Лагосу Лакін Акінтола заявив, що «прогрес у нігерійському суспільстві неможливий, якщо його громадяни будуть жити у ворожнечі».

Він закликав до термінового введення у штат Плато урядових військ для забезпечення захисту громадян.

Національний конфлікт

Професор Акінтола закликав віруючих усіх конфесій, особливо мусульман, молитися про прощення і терпіння.

«Коран говорить, що добро і зло несумісні. Так будемо ж відповідати на зло добром. Якщо ви будете це робити, навіть ваші вороги незабаром стануть вашими друзями».

Глава NSCIA, Адегбіте переконаний, що кровопролиття у Джосі і передмістях сталося не на релігійному ґрунті.

«Мусульмани і християни не борються за прозелітів або культові споруди. Тому це конфлікт не на релігійному ґрунті», - говорить він.

На його думку, проблема полягає у протистоянні між народностями бером і хауса-фулані, тому конфлікт пояснюється ненавистю на національному ґрунті й національному екстремізмі.

Адегбіте закликав християнську владу штату бути обережнішою, уникати провокаційних заяв і шукати справжню причину насильства.

Мусульманський лідер вважає, що уряд повинен у законодавчому порядку заборонити будь-які прояви національної дискримінації й притягувати всіх винних відповідно до закону.

Шуаіб, координатор CIO, також переконаний, що уряд не повинен приймати чию-небудь сторону в конфлікті. Він також переконаний, що влада повинна вирішувати проблему в корені.

«Ми вважаємо, що для того, щоб зрозуміти справжні причини уряд повинен поговорити з реальними лідерами громади, а не тими, хто вважається такими й при цьому навіть не живе у громаді».

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Кризу в Нігерії могли спричинити політичні інтриги під приводом релігії

Католицький і мусульманський лідери засудили насильство у Нігерії

Нігерійські організації у Великобританії засудили вчинок свого співвітчизника

Мусульмани Нігерії одностайно засудили дії угруповання «Боко харам»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.