Президент України Віктор Янукович взяв участь у презентації національних проектів та інвестиційних можливостей України у м. Доха та запросив представників катарського бізнесу відвідати Київ 7 грудня цього року для участі у Другій міжнародній інвестиційній конференції.
«Сьогодні наша держава має одну з найбільш динамічних економік Європи з потужним потенціалом розвитку. Україна має високотехнологічні галузі, такі як авіа-, суднобудування, комп’ютерні технології, а також висококваліфіковані людські ресурси», - наголосив Президент.
У цьому контексті він нагадав, що понад два роки тому в Україні було розпочато реалізацію програми широкомасштабних реформ, важливою складовою якої є вдосконалення інвестиційного процесу. «Нами було визначено ключові пріоритетні сфери економіки, які є привабливими для інвестицій. Це, передусім, енергетика (як традиційна, так і альтернативна), інфраструктура та сільське господарство. У цих галузях Україна є глобальним гравцем та відіграє значну роль у світовій економіці», - сказав Глава держави.
За його словами, на кожному із зазначених напрямів започатковано реалізацію масштабних національних проектів, які мають особливу підтримку з боку держави. «І саме ці проекти можуть становити практичний інтерес для ваших інвестицій», - наголосив Віктор Янукович.
Зокрема, Україна сподівається на успішну співпрацю з катарськими інвесторами у реалізації національних проектів, які стосуються медичної сфери. Цікавою для інвесторів Катару, на думку Віктора Януковича, буде участь у реалізації проекту «ІнтерМедікалЕкоСіті», в рамках якого Державне агентство з інвестицій підтримало унікальну методику лікування хворих на церебральний параліч українського вченого Володимира Козявкіна. Президент нагадав, що саме ця методика поставила на ноги тисячі дітей, у тому числі з Катару.
«У партнерстві з катарськими інвесторами ми розраховуємо створити Міжнародний медико-реабілітаційний центр з унікальною технологією лікування на узбережжі Азовського моря», - сказав Глава держави.
Також аграрна сфера є важливою та перспективною складовою співпраці України і Катару. Президент звернув увагу на конкретну взаємодію, яка вже розпочалося на цьому напрямку. Зокрема під час офіційного візиту Прем’єр-міністра України Миколи Азарова до Катару у травні 2012 року сторони досягли домовленості щодо будівництва зернового терміналу в Катарі, а також вирощування фуражного ячменю на території нашої держави.
«Сьогодні в рамках цього заходу буде представлено низку перспективних проектів в аграрній сфері - національні проекти «Зелені ринки», «Зерно України» та «Відроджене скотарство», - додав Глава держави.
Окрему увагу катарської сторони Президент звернув на національний проект «Якісна вода», та запросив катарських інвесторів до співпраці в цій важливій темі. «У п’яти містах України вже розгорнуто встановлення систем очистки і доочистки води за унікальною технологією… Знаю, наскільки важливим для вашої держави є питання отримання якісної питної води», - сказав Віктор Янукович.
Катар цікавий Україні також своїм досвідом у науковій та технологічній сфері. Зокрема, Україні потрібні проекти, подібні до Катарського парку науки та технологій. «Такі сучасні технологічніцентри, безумовно, потрібні Україні - ми маємо величезний науковий, технічний, технологічний потенціал, освічених людей і кадри», - сказав Глава держави, відвідавши Катарський парк науки та технологій.
Президент повідомив, що під час переговорів із керівництвом Катару були визначені основні напрямки розвитку співпраці, за якими можна найближчим часом розпочати практичні кроки. Йдеться, зокрема, про енергетику, агропромисловий комплекс, військово-технічну співпрацю, інфраструктурні проекти. «Сьогодні створені робочі групи, які починають виконувати ці доручення. Дуже важливо, що динаміка вже зараз досить серйозна», - додав Президент.
Для забезпечення ефективної співпраці між двома країнами, Україна та Катар активно працюють над розширенням договірно-правової бази.
Зокрема, у присутності Президента України було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Торговельно-промисловою палатою Катару і Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України.
Крім того, «Ми думаємо під час візиту Прем’єр-міністра Катару в Україну підписати цілу низку документів, які розширять нашу договірно-правову базу», - сказав Віктор Янукович.
Довідка: За даними Пресс-служби Президента України, презентації національних проектів відбудуться не тільки у Катарі. Українські інвестиційні можливості будуть представлені у 15 містах - найбільших фінансових центрах Європи, Азії, Близького Сходу, Північної та Південної Америки. Йдеться, зокрема, про проекти «Відкритий світ», «Повітряний експрес», «Чисте місто», «LNG-термінал», «Олімпійська надія 2022», «Зелені ринки», «Технополіс» та «ІнтерМедікалЕкоСіті».
За матеріалами прес-служби Президента України Віктора Януковича
Матеріали по темі:
09.05.2012 - Катар та Україна розвивають план стратегічного партнерства на 20 років
23.05.2012 - Дебют у Катарі
13.12.2010 - Що заважає притоку арабських інвестицій в Україну
29.11.2010 - У Києві відбувся Інвестиційний Саміт країн СНД і Близького Сходу
03.06.2010 - Українським виробникам радять виходити на арабські ринки
25.05.2010 - Україна представляє інвестиційні проекти Близькому Сходу
20.05.2010 - Українські товари освоюють мусульманський Схід
07.12.2009 - Перспективи арабських інвестицій в Україні
Теги: Катар, Янукович, Україна, економіка, інвестиції, міжнародні відносини, араб, торгівля, Схід, бізнес, співробітництво