Мусульманка судиться за право сфотографуватися для паспорта у хіджабі

25.01.2010
Оцініть статтю: 
(419 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

25-річна мешканка Бахчисараю Сусанна Ісмаїлова судиться з МВС за право сфотографуватися для паспорта у хіджабі. У такому праві їй відмовили за місцем проживання - у паспортному столі Бахчисараю, коли після досягнення 25-ліття необхідно було вклеювати друге фото.

Як повідомляє газета «Сьогодні», за колишнім місцем проживання - у Джанкойському районі, при отриманні паспорта Ісмаїловій дозволили сфотографуватися у хіджабі.

"Я вже десять років ношу хіджаб, як велить нам Коран. Ми можемо вибирати будь-який колір хустки, крім червоного. Без хіджабу на вулиці я б почувала себе некомфортно. Мене б, напевно, і не впізнали. У мусульманки все повинно бути закрито одягом. Відкритими можуть бути лише лице і кисті рук. Це наш спосіб життя, і ми у демократичній країні повинні мати на це право", - заявила Ісмаїлова.

У неї нещодавно народився третій син, і вона поки не може бути присутньою на судових засіданнях, тому її інтереси у суді захищає адвокат Енвер Умеров. "У даному випадку внутрішньовідомча інструкція (наказ МВС України №600, згідно з яким людина на фото у паспорті має бути без головного убору) не відповідає закону Про свободу совісті і Конституції", - пояснив «Сьогодні» Умеров. У зв'язку з цим відповідачем виступає не РОВД Бахчисарайського району, а МВС.

За його словами, процес швидким не буде, оскільки для вирішення цієї колізії потрібні висновки Верховного і Конституційного судів. За словами Умерова, у суді він намагається донести, що хіджаб є не головним убором, а невід'ємною частиною одягу віруючої мусульманки. ВІн також повинен переконати суддів, що хіджаб не перешкоджає ідентифікації особи - багато дівчат на фото з довгим волоссям, за яким не видно вух, і їх ніхто не зобов'язав перед зйомкою стригтися або змінювати зачіску.

Адвокат Ісмаїлової отримав уже майже 900 заяв від мусульманок із Криму, Донецька, Запоріжжя, Києва, Харкова, Луганська, які хочуть приєднатися до її позову. Позитивний досвід вирішення аналогічного питання у Росії і багатьох країнах Європи викликає сподівання, що й в Україні буде створено прецедент.

Мусульмани України теж вітають рішення С. Ісмаїлової. "Якщо вона виграє, то у багатьох з'явиться стимул подавати подібні позови. Якщо на фото жінка без хустки, то документ морально важко показувати чоловікам", - розповіла мусульманка з Харкова Наргіз Гусейнова.

За матеріалами газети «Сьогодні»

Посилання на тему:

Батьки школярів через суд вимагають викладати у школах теорію креаціонізму

Німецький мусульманин відстояв у суді право молитися на перервах у школі

Суд не задовольнив позов російської мусульманки, звільненої через хіджаб

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.